RU

Суд визнав Ходорковського і Лебедєва винними

27.12.2010, 11:49
Суд визнав Ходорковського і Лебедєва винними - Фото
643e1bd25cc607370872c26c644d0030.jpg

Суд визнав Ходорковського і Лебедєва винними

Суддя Хамовнічеського суду Москви Віктор Данілкін повідомив, що у другій справі екс-глави "ЮКОСа" Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО "МЕНАТЕП" Платона Лебедєва ухвалено звинувачувальний вирок.

Як передає Бі-бі-сі, на початку описово-мотивувальної частини вироку суддя оголосив, що М. Ходорковський і П. Лебедєв керували організованою злочинною групою, що здійснювала злочини в нафтовому комплексі Росії з метою особистого збагачення - зокрема, ставили дочірні компанії в явно невигідні умови і реєстрували підставні фірми в офшорах із злочинними цілями. При цьому суддя додав, що за частиною обвинувачень справу припинено за закінченням терміну давності.

М. Ходорковський і П. Лебедев звинувачувалися в розкраданні нафти у дочірніх компаній "ЮКОСа" і відмиванні грошей на суму близько $30 млрд. Прокуратура стверджує, що в період з 1998 по 2003 роки вони викрали 218 млн. тонн нафти.

Обвинувачення вімагає для підсудних 14 років позбавлення волі, що всього на рік поступається максимальному терміну, передбаченому російським законодавством. М. Ходорковський і П. Лебедєв вже відсиділи 7 років за шахрайство і ухилення від сплати податків за першою справою, тобто з урахуванням відбувшого покарання обвинувачення вимагає подовжити термін на шість років.

Михайло Ходорковський: біографія і добірка новин>>>
Справа "ЮКОСа" і Ходорковського: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини