RU

Сценарій розвитку Росії без Путіна, - Libération

22.08.2013, 15:38
Сценарій розвитку Росії без Путіна, - Libération - Фото
Володимир Путін (фото - ЕРА)
Все починалося б як звичайна "качка", які так любить рунет, уявляє автор. Інтернет-ресурси зарясніли заголовками: "Путін зник", "Путін прийняв постриг в удмуртському монастирі". У соціальних мережах стали набирати популярність ролики "Двійники Путіна" і "Путін: знайдіть 7 відмінностей".

У Росії такими припущеннями нікого не здивувати: ще три століття тому країною ходили чутки, що замість Петра I править хтось інший, бо справжній цар не повернувся з юнацької поїздки по Європі.

Плітки про те, що
Володимир Путін не хоче йти на третій термін і спішно шукає наступника, щоб потім спокійно насолоджуватися нажитим за вісім років багатством, поповзли ще в 2007 році. Підозри посилилися напередодні нового, 2009 року. Всім було ясно, що новорічне звернення до країні буде робити Дмитро Медведєв, але ніхто не чекав, що державні ЗМІ не покажуть жодного путінського виступу, жодного інтерв'ю з ним, - йдеться в статті.

Масла у вогонь підлило те, що Путін ніяк не прореагував на відсторонення судді Данилкіна і відправку другої справи
Михайла Ходорковського на дослідування. Він продовжував утримуватися від коментарів і тоді, коли його наближені - Ігор Сечін та Сергій Наришкін - пішли з постів, а їх місця зайняли Владислав Сурков і Аркадій Дворкович.

Після таких перестановок мовчання Путіна стало просто нестерпним, і президент Медведєв був змушений взяти ініціативу у свої руки. Він виступив із зверненням до нації, в якому пояснив, "що через проблеми зі здоров'ям прем'єр-міністр тимчасово не може виконувати свої обов'язки". Кремлівський корабель охопила паніка, адміністрація виявилася паралізована міжусобною боротьбою. У народі тим часом наростало невдоволення.

Першою іскрою став бунт у Пугачову, де чеченський підліток у п'яній бійці вбив російського хлопця. Спецслужби взяли місто в кільце і жорстко розігнали стихійні акції протесту місцевого населення: п'ять осіб було вбито, понад 300 - заарештовано.

Користуючись відсутністю сильного лідера, підняли голову численні націоналістичні угруповання. Вони зайняли розташовану біля самих стін Кремля Манежну площу і стали вимагати звільнення політв'язнів - скінхедів, засуджених за злочини на грунті расової ненависті та за екстремізм.

Із зникненням прем'єр-міністра з-під контролю вийшов і глава Чечні
Рамзан Кадиров, - розвиває свій сценарій автор. Він був улюбленцем Путіна: їх пов'язували узи крові - пролитої жертвами кавказьких воєн. У Кремлі боялися вимовляти це вголос, але Чеченська республіка де-факто стала незалежною. Більше того, її лідер став підгортати під себе весь Північний Кавказ. Дмитро Медведєв не смів йому перечити: хто знає, що буде в Чечні без Кадирова.

Всюди в Росії молоді чеченці з організації Сини Кавказу стали патрулювати вулиці під приводом "захисту населення від атак фашистів". У деяких містах вони навіть взяли на себе функції органів правопорядку.

У серпні 2010 року Медведєв нарешті став одноосібним правителем Росії, але йому страшно. "Сволота, куди він подівся", - злився він, думаючи про Путіна. Той просто випарувався, не залишивши адреси. "Діма, з мене досить. Звалювати в тайгу. Самі собі шмарклі витирайте", - кинув він Медведєву на прощання у своїй улюбленій барвистій манері.

У цей самий момент за тисячі кілометрів від Кремля Володимир Путін задоволено посміхався, згадуючи останню розмову з наступником. Тепер він нарешті міг повністю віддатися давньому захопленню - рибній ловлі, - завершує свою розповідь журналіст.

За матеріалами
InoPressa.

Досьє на Володимира Путіна

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини