Сценарій нападу: чому Латвія побоюється навчань Захід-2017

17.08.2017, 12:22
Сценарій нападу: чому Латвія побоюється навчань Захід-2017 - Фото
Яніс Гарісонс (фото - ru.krymr.com)

Держсекретар Міністерства оборони Латвії Яніс Гарісонс пояснив, чому побоюється російсько-білоруських військових навчань Захід-2017. Про це повідомляє Радіо Свобода.

"Наше занепокоєння з приводу військових навчань пов'язано з досвідом 2009 і 2013 років. Ми, звичайно, не заперечуємо, що військові навчання повинні проводитися: в кожній країні вони проводяться, в тому числі і у нас. Що нас турбує - так це сценарії, які розігруються під час цих навчань, і непрозорість в організації цих навчань. Раніше ми вже спостерігали, наприклад, що заявлена кількість учасників не відповідає реальному числу військових. Були й інші нестиковки", - сказав Гарісонс.

За його словами, попередні навчання Захід проходили в 2013 році, за кілька місяців до подій в окупованому Криму.

Він уточнив, що Латвія стежить за тим, що відбувається біля її кордонів, за тим, як ці навчання організовуються. "Ясно, що офіційна фаза навчань - це короткий період часу, набагато більше часу займає підготовка збройних сил. Ми знаємо, що найближчим часом почнеться переміщення цих сил", - наголосив Гарісонс.

"Я не можу робити заяви про те, що саме може статися, але нам би не хотілося, щоб організатори навчань використовували "сценарії нападу", як це було в 2009 і в 2013 роках. Ця інформація доступна публічно, і поки ніхто ці дані не спростовував: в 2009 році під час навчань Захід розігрувався сценарій ядерного нападу на Варшаву, а в 2013 році саме розташування військ свідчило про те, що це сценарій нападу", - зазначив держсекретар Міністерства оборони.

За його словами, можна використовувати важку техніку і ракети для знищення терористичних угруповань. "Але практика показує, що танки в результаті використовуються для інших цілей. Це і викликає наше занепокоєння", - додав Гарісонс.

15 серпня до Білорусі почали прибувати російські військові, які беруть участь в підготовці до спільних російсько-білоруських навчань Захід-2017.

Захід-2017 - спільні стратегічні навчання армій РФ і Білорусі. Офіційно заявлено участь до 13 тисяч військових, неофіційні дані говорять про значно більші угруповання військ - до 100 тисяч осіб. Навчання пройдуть в два етапи - на території РФ і на семи полігонах в Білорусі.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю