RU

Стратегія з нацбезпеки США: Росія грає підривну роль на світовій арені

04.03.2021, 10:02
Стратегія з нацбезпеки США: Росія грає підривну роль на світовій арені - Фото
Джо Байден (фото – ЕРА)

Росія названа дестабілізуючою державою в стратегії з національної безпеки, опублікованій вчора, 3 березня, адміністрацією президента США Джо Байдена.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Росія як і раніше сповнена рішучості посилити свій глобальний вплив і зіграти підривну роль на світовій арені", – йдеться в документі.

Китай і Росія названі країнами, які доклали значних зусиль і коштів, щоб "перевірити сили США" і перешкодити їм захищати свої інтереси по всьому світу.

У той же час, Китай названий єдиним конкурентом, потенційно здатним об'єднати економічну, дипломатичну, військову і технологічну міць, щоб кинути тривалий виклик стабільній і відкритій міжнародній системі.

У документі підкреслюється прагнення США до скорочення ядерного озброєння і готовність до конструктивного діалогу з Росією і Китаєм за новими військово-технічними розробками, що впливає на стратегічну стабільність.

"Перед обличчям стратегічних викликів, що виходять від все більш наполегливого Китаю і дестабілізуючої Росії", адміністрація Байдена планує змістити акцент із застарілих платформ і систем озброєнь, щоб вивільнити ресурси для інвестицій в передові технології, які в майбутньому дадуть США перевагу в сфері безпеки.

Денис Юдин
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини