RU

Стратегічна помилка: Додон про скасування статусу російської мови

06.06.2018, 12:18
Стратегічна помилка: Додон про скасування статусу російської мови - Фото
Ігор Додон (фото - presedinte.md)

Президент Молдови Ігор Додон розкритикував рішення Конституційного суду визнати таким, що втратив юридичну силу, закон, який надавав російській мові статус мови міжнаціонального значення. Про це повідомляє NewsMaker.

Додон вважає, що рішення суду може мати несприятливі наслідки і за цим послідують інші кроки.

"Вони (Демократична партія - ред.) зробили велику стратегічну помилку, відкривши скриньку Пандори, - визнали таким, що втратив силу, рамковий закон, який встановлював основу функціонування мов... Основа, стрижень, на якому все трималося, анульовано", - заявив він.

Президент країни зазначив, що ситуацію зараз намагаються "відіграти деклараціями та інтерпретаціями, але це нічого не змінює: закону немає".

Він упевнений, що буде рости "хвиля невдоволення" і потрібно "терміново прийняти новий закон", який, за його словами, вже розробили соціалісти і "днями запропонують його парламенту." Але в цьому парламенті його буде складно прийняти, демократи не підтримають" , - додав політик.

Конституційний суд 4 червня визнав таким, що втратив юридичну силу, закон "Про функціонування мов на території МРСР". У повідомленні для преси сказано, що рішення суду є "еквівалентним скасуванню" цього закону. У поясненні зазначається, що не норми закону мають юридичні наслідки, а "норми спеціальних законів, прийнятих пізніше".

29 травня повідомлялося, що в Молдові можуть переглянути статус російської мови.

Александра Шмыкова
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини