RU

Стали відомі причини, через які влада Китаю заблокувала IPO Ant Group

17.02.2021, 20:16
Стали відомі причини, через які влада Китаю заблокувала IPO Ant Group - Фото
Глава КНР Сі Цзіньпін/Фото: ЕРА

Влада Китаю заблокувала вихід фінтех-компанії Ant Group підприємця Джека Ма через можливий зв'язок компанії з впливовими противниками голови КНР Сі Цзіньпіна, повідомляє The Wall Street Journal.

Китайський уряд провів розслідування за кілька тижнів до призначеного IPO для Ant Group, що розкрило складну схему володіння компанією, повідомили WSJ чиновники, знайомі з процесом розслідування. За непрозорими інвестиційними механізмами виявилися впливові люди, які є проблемою для голови КНР Сі Цзіньпіна та його оточення.

Якби вихід Ant Group на біржу пройшов успішно, внутрішні противники глави КНР отримали б мільярди доларів, а Сі Цзіньпін, відомий показовою боротьбою з корупцією і різким ставленням до розкішного життя дітей "старої" еліти, вважав це неприйнятним, пише WSJ.

Підписуйтесь на LIGA.Tech у Facebook: головні новини про технології

Одним із таких бенефіціарів виявився Цзян Чжічен, онук екслідера КНР Цзян Цземіня і співзасновник приватної інвестиційної компанії Boyu Capital. Ця та низка інших компаній у 2012 році отримали 5% Alibaba, викупивши їх за $7,1 млрд.

Ще одна компанія, що викликала невдоволення влади – Beijing Zhaode Investment Group, контрольована Лі Ботаном – зятем колишнього члена постійного комітету політбюро комуністичної партії КНР Цзя Цинліна. Уряд також не влаштувала участь Ван Сяосіня, який інвестував в Ant Group через спеціальний фонд.

Підписуйтесь на LIGA.Tech в Telegram: тільки важливе

Илья Закорецкий
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини