RU

США і Росія не мають наміру змінювати право вето в Радбезі ООН

08.11.2016, 11:17
США і Росія не мають наміру змінювати право вето в Радбезі ООН - Фото
Фото: ЕРА
В ході реформ ООН американські і російські дипломати виступають проти зміни права вето постійних членів Ради безпеки ООН. Про позицію США по цій темі йдеться в заяві постійного представника США при Організації Мішеля Сісона, опублікованій на  підсайді Держдепартаменту.

"Ми як і раніше виступаємо проти будь-якого розширення або зміни права вето", - заявив він.

У тексті документа говориться про те, що Вашингтон готовий підтримати лише "незначні розширення" Радбезу ООН в категоріях постійних і непостійних членів, так як перше передбачає "величезну відповідальність".

Постпред РФ при ООН Володимир Сафронков також заявив, що право вето постійних членів Радбезу "не повинно обмежуватися".

Спецпроект ЛІГА.netУкраїна і ООН: історія і нові виклики

У жовтні 2016 року верховний комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн закликав до обмеження права вето постійних членів Радбезу ООН, щоб допомогти запобігти серйозні злочини. За його словами, право вето потрібно обмежувати при вирішенні питань військових злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.

Раніше таку ж думку висловив президент  Петро Порошенкоо. Він заявив, що одним з результатів реформування Ради безпеки ООН має стати обмеження права вето в питаннях вирішення конфліктів.

Однак, за словами постпреда України при ООН Володимира Єльченка, постійні члени РБ ООН не стануть обмежувати один одного в праві вето, оскільки побоюються, що це може торкнутися і їх самих.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини