RU

США проти резолюції ООН, яка засуджує страту за гомосексуальність

04.10.2017, 17:52
США проти резолюції ООН, яка засуджує страту за гомосексуальність - Фото
Хезер Нойєрт (скріншот з відео)
США опинилися в числі 13 країн, які проголосували проти резолюції Ради з прав людини Організації Об'єднаних Націй, яка засуджує страту за гомосексуальність, богохульство і перелюб. Про це повідомляє The Independent.

Сполучені Штати опинилися в компанії таких країн, як Китай, Ірак і Саудівська Аравія, які також не підтримали резолюцію.

У документі засуджується "застосування смертної кари як санкції за конкретні форми поведінки, такі як віровідступництво, богохульство, перелюб і консенсуальні одностатеві відносини".

Також засуджується застосування страти у відношенні осіб з психічними розладами, осіб віком до 18 років і вагітних жінок.

У документі також висловлюється "серйозна заклопотаність з приводу того, що застосування смертної кари за подружню зраду непропорційно нав'язується жінкам".

Як зазначає видання, США підтримали дві невдалі поправки, висунуті Росією, в яких говорилося, що смертна кара не обов'язково є "порушенням прав людини" і що вона не є формою тортур, а може бути такою "в деяких випадках".

За ухвалення резолюції проголосували 27 з 47 членів Ради з прав людини.

Видання відзначає, що в даний час існує шість країн, де смертна кара застосовується за одностатеві відносини: Іран, Саудівська Аравія, Судан, Ємен, Нігерія і Сомалі. Є ще п'ять країн, де це технічно дозволено, але фактично не використовується.

Як пояснила прес-секретар держдепартаменту США Хезер Нойєрт, США висловили жаль, що їм довелося проголосувати проти і "однозначно засуджують" застосування смертної кари за гомосексуальні відносини, повідомляє
ВВС.

За її словами, Сполучені Штати підтримали б резолюцію, якби вона стосувалася тільки таких випадків. Однак, як пояснила Нойерт, резолюція ООН набагато ширше за змістом, і США не згодні з деякими її положеннями.

"Ми проголосували проти резолюції через стурбованість з приводу представленого в документі підходу, що передбачає осуд страти у всіх випадках, крім того, вона закликає до повного скасування смертної кари. Ми сподівалися побачити більш збалансований і точний варіант резолюції, який більш чітко відображає позицію держав, де законно застосовується смертна кара, наприклад як в США", - підкреслила прес-секретар.

"США однозначно засуджують застосування смертної кари за гомосексуальність, богохульство, подружню зраду і віровідступництво. Ми не розглядаємо випадки такої поведінки як злочин", - заявила Нойєрт.

Смертна кара є законним покаранням в 31 штаті США.


Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини