RU

США обурені арештами Братів-мусульман в Єгипті

12.07.2013, 14:04
США обурені арештами Братів-мусульман в Єгипті - Фото
Фото: ЕРА
США вимагають від єгипетського керівництва негайно припинити "необгрунтовані" арешти членів руху Брати-мусульмани, заявивши про неприпустимість переслідування будь-яких політичних організацій.

Президента США
Барак Обама, зокрема, стурбований рішенням Єгипту заарештувати Мохаммеда Баді - духовного лідера руху Брати-мусульмани, до якого належить зміщений президент Мухаммед Мурсі, а також ще дев'яти високопоставлених функціонерів партії. Їм пред'явлено звинувачення в розпалюванні насильства в країні.

Прес-секретар держдепартаменту Джен Псакі у свою чергу виступила з ще більш різкою критикою дій нової єгипетської влади, сказавши, що ці арешти суперечать раніше озвученим запевненням армії і уряду Єгипту в рівному доступі всіх сил до політичного процесу. Вона додала, що американські правлячі кола будуть дуже пильно відстежувати ситуацію, пов'язавши це з питанням про надання подальшої допомоги Єгипту.

Водночас лідери ісламістського руху закликали своїх прихильників вийти на масові акції протесту по всьому Каїру в першу п'ятницю священного для мусульман місяця рамадана. Їх опоненти планують масштабний мітинг на площі Тахрір, який включатиме в себе загальний іфтар - вечірню перерву в пості, коли можна приймати їжу.

У четвер Брати-мусульмани поширили заяву, в якій пообіцяли продовжувати "мирний опір кривавому путчу проти конституційного ладу". Прихильники Мурсі запевняють, що не хочуть конфронтації чи насильства, проте враховуючи, наскільки поляризоване єгипетське суспільство і наскільки напружена обстановка, потенціал для цього вельми високий

Джерело: Російська служба
Бі-бі-сі.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини