RU

США зможуть купувати нафту у лівійських повстанців

27.04.2011, 15:30
США зможуть купувати нафту у лівійських повстанців - Фото
08c792ca013beffade1c5366d6066e3b.jpg

США зможуть купувати нафту у лівійських повстанців

Американські компанії відтепер мають право купувати нафту у лівійської опозиції - прямо або через посередників. Відповідне розпорядження опублікувало Міністерство фінансів США.

Відповідно до документа, з-під дії прийнятого у лютому виконавчого указу про блокування всіх операцій, пов'язаних із Лівією, виводяться представники США, залучені у торгівлю нафтою, газом і нафтопродуктами з території, підконтрольній лівійській Перехідній національній раді (ПНР). До того ж наголошується, що не йдеться про сировину, надану лівійським урядом або особами, чия власність заблокована, - передає канал "Вести".

Буде також створений сприятливий ліцензійний режим для тих американських структур, які розраховують отримати дозвіл від Міністерства фінансів на придбання палива, що експортується ПНР, - зазначається у розпорядженні.

Водночас Президент США Барак Обама заявив, що країни-експортери нафти повинні збільшити видобуток палива. Глава американської адміністрації пояснив це необхідністю зниження цін на бензин. Вартість автомобільного палива минулого тижня перевищила $4 за галон (3,78 літра), що непокоїть офіційний Вашингтон. "Ми говоримо експортерам нафти з усього світу про те, що в їхніх інтересах зробити так, щоб високі ціни на нафту не шкодили світовій економіці", - сказав Б.Обама.

За його словами, виробники повинні збільшити обсяги добування. "Звичайно, є перебої з постачаннями через події у Лівії. Але експортери можуть збільшити виробництво, і ми підштовхуємо їх до цього", - сказав американський Президент.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини