RU

США збираються скорочувати ядерні озброєння

09.02.2011, 09:45
США збираються скорочувати ядерні озброєння - Фото
cebb56168f4fe429eef8aa2312baf22d.jpg

США збираються скорочувати ядерні озброєння
США збираються скорочувати ядерні озброєння і вдосконалити можливості у сфері ПРО. Про це йдеться в оновленій Національній військовій стратегії США, текст якої був оприлюднений у вівторок.

Як повідомляє ІТАР-ТАРС, за словами розробників документа, США "прагнуть до миру і безпеки на планеті без ядерної зброї".

"Однак доти, поки ядерна зброя є, американські ядерні озброєння будуть відігравати основоположну роль у забороні ядерного нападу на США, їхніх союзників і партнерів. Відповідно до бачення Президента, ми будемо скорочувати чисельність своїх ядерних озброєнь. Ми будемо продовжувати вдосконалювати наші можливості у сфері ПРО для відображення обмежених ракетних ударів і будемо прагнути до співпраці з нашими союзниками і партнерами у цих цілях", - зазначено у документі.

У документі викладено основні завдання, які передбачають протидію "насильному екстремізму", а також необхідність "стримувати і відображати агресію, зміцнювати міжнародну і регіональну безпеку, формувати майбутні збройні сили". Як зазначено у документі, "стратегічною метою" залишається "завдання поразки угрупуванню "Аль-Каїда" та її прихильникам в Афганістані і Пакистані".

У документі наголошено, що США будуть "прагнути до співпраці із Росією у сферах контртероризму, протидії поширенню ядерної зброї та створення системи ПРО".

Нагадаємо, 5 лютого Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь між Сполученими Штатами Америки і Російською Федерацією, підписаний у Празі 8 квітня 2010 року, набув чинності.

Новий Договір про СНВ зобов'язує сторони за сім років скоротити сумарну кількість боєзарядів приблизно на третину - до 1,55 тисяч і більш ніж вдвічі знизити граничний рівень для стратегічних носіїв.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Росія і США виявили відповідальність за безпеку в світі, готовність і далі рухатися шляхом зміцнення міжнародної стабільності.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини