RU

США вперше показали результати вакцинації проти COVID-19 препаратами Pfizer і Moderna

30.03.2021, 08:39
США вперше показали результати вакцинації проти COVID-19 препаратами Pfizer і Moderna - Фото
Вакцина Moderna (фото – US Navy, Michael Chen)

Антиковідні мРНК-вакцини "дуже ефективні" для запобігання зараження коронавірусом SARS-CoV-2 в реальних умовах, причому серед тих, у кого підвищений ризик підхопити інфекцію – медпрацівників, працівників служб швидкого реагування і працівників життєво важливих сфер. Результати дослідження опублікувало профільне агентство МОЗ США – Центри з контролю і профілактики захворювань.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вивчалася дієвість препаратів Pfizer-BioNTech і Moderna серед 3950 учасників дослідження в шести штатах США з 14 грудня 2020 року до 13 березня 2021-го. Люди щотижня самі брали мазки з носа для ПЛР-тесту – незалежно від того, чи були у них симптоми.

Після однієї дози будь-якої з цих вакцин ризик зараження знизився на 80% через два або більше тижнів після уколу, після другої – на 90%. Раніше аналогічні дослідження в Британії та Ізраїлі показали, що одна доза була на 72% і 60% ефективна проти зараження відповідно.

Дивіться відео: Яка вакцина від COVID-19 "найкраща" – пояснює ролик

У звіті CDC також йдеться, що 10,7% випадків зараження протікає безсимптомно. 58% випадків зафіксовано у людей, де інфекцію виявили при тесті до того, як у них з'явилися симптоми або вони дізналися, що інфіковані.

"Дослідження показує, що національні зусилля з вакцинації працюють. Результати повинні вселити надію в мільйони американців. Дозволені вакцини – ключ до завершення цієї руйнівної пандемії", – сказала директорка CDC Рошель Валенськи.

Читайте також: Німецька вакцина-конкурент Pfizer і Moderna на 100% захистила мишей від ПАР-мутанта "корони"

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини