RU

США відправлять десятки тисяч мігрантів з Гондурасу

05.05.2018, 10:44
США відправлять десятки тисяч мігрантів з Гондурасу - Фото
Флаги

Влада Сполучених Штатів оголосила про завершення терміну дії захищеного статусу для іммігрантів з Гондурасу. Близько 57 000 чоловік повинні покинути країну до січня 2020 року, повідомляє агентство Deutsche Welle.

Захищений статус був наданий громадянам Гондурасу в 1999 році після урагану Мітч, який викликав важкі руйнування в Центральній Америці. У США відзначають, що зараз умови життя в Гондурасі є належними для повернення цих людей.

Вид на проживання Гондурасу буде діяти до 5 січня 2020 року. Під загрозою депортації в США виявилися близько 57 000 чоловік.

Уряд Гондурасу заявив про те, що "глибоко шкодує про скасування програми" і пообіцяв безкоштовну юридичну та консульську підтримку гондурасцям, які проживають в США. У консульському відділі посольства країни відзначили, що ці сім'ї жили в Сполучених Штатах протягом 20 років і знову інтегрувати їх в Гондурасі буде нелегко.

Захищений міграційний статус дозволяє громадянам інших країн жити і працювати в США незалежно від того, легально вони перетнули кордон чи ні. Таке право отримують постраждалі від природних катаклізмів або військових конфліктів.

30 квітня 2018 року близько 200 мігрантів з Гондурасу, Гватемали і Сальвадору застрягли на мексикансько-американському кордоні неподалік від Сан-Дієго.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини