RU

США розраховують на підтримку Росії у розв'язанні проблеми ядерної програми Ірану

10.07.2008, 09:43

Заступник держсекретаря США Вільям Бернс заявив на слуханнях у Конгресі, що американський уряд прихильно ставиться до вирішення іранського питання дипломатичним шляхом.

"Росія може зіграти вирішальну роль у тому, щоб вирішити проблему ядерної програми Ірану методами міжнародної дипломатії. Я не уявляю собі, яким чином можна досягти дипломатичного вирішення цього завдання без спільної роботи з росіянами", - заявив В. Бернс, якого цитує Бі-бі-сі.

Водночас , на думку американських політиків, здійснені Тегераном випробування виправдовують створення системи протиракетної оборони, яка і покликана відстежувати ракети, випущені такими країнами, як Іран. Вашингтон засудив дії іранської влади і закликав країну відмовитися від майбутніх випробувань.

"Іран повинен згорнути програму випробування ракет, якщо влада країни хоче , щоб світ довіряв їй", - заявив представник Білого дому Гордон Джондроу. Держсекретар США Кондоліза Райс зазначила, що ракетні випробування Тегерана є виправданням для плану створення системи протиракетної оборони.

"Ті, хто стверджує, що не існує іранської загрози, проти якої варто було б створити систему протиракетної оборони, певно, повинні спитати в іранців про те, які ракети вони в середу випробовували", - відзначила К. Райс.

Багато хто вважає, що випробування ракет Іраном є відповіддю на нещодавні навчання ізраїльської армії. В Ірані вважають, що Ізраїль готує напад на ядерні об'єкти країни.

Випробування ракет "Шахаб" проводилися Іраном і раніше. Однак сьогодні аналітики зазначають, що нові випробування відбулися на фоні серйозних розбіжностей із США та Ізраїлем з приводу іранської ядерної програми. Крім того, нещодавно Міністерство фінансів США оголосило про введення нових економічних санкцій проти Ірану.

Нагадаємо, ракета дальнього радіусу дії, випробування якої здійснив Іран, може долетіти до Ізраїлю.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини