RU

США припинили постачання до Гонконгу військових товарів, щоб не дісталися Китаю

30.06.2020, 09:20
США припинили постачання до Гонконгу військових товарів, щоб не дісталися Китаю - Фото
Фото: !kuba!/Flickr

Починаючи з учорашнього дня, 29 червня, США припинили експорт військових товарів до Гонконгу: влада країни більше не вважає цей адміністративний район відокремленим від материкового Китаю. Про рішення оголосив держсекретар США Майкл Помпео, воно опубліковане на сайті Держдепартаменту.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Рішення Компартії Китаю позбавити Гонконг свободи, говорить глава зовнішньополітичного відомства США, змусило адміністрацію американського президента Дональда Трампа переглянути політику щодо цієї території. "Сьогодні США... зроблять кроки щодо введення відносно Гонконгу тих самих обмежень із оборонних товарів США і товарів подвійного призначення, що і щодо Китаю", - підкреслюється в заяві.

У Помпео пояснили такий нетривіальний крок діями щодо захисту нацбезпеки США: "Ми більше не можемо розрізняти, чи йде експорт такого обладнання до Гонконгу або на материковий Китай".

У Держдепі підкреслили, що не можуть ризикувати тим, що такі технології потраплять у руки армії КНР, "головна мета якої - збереження диктатури Компартії Китаю будь-якими необхідними засобами".

Дивіться також: Майдан у Гонконзі. Що там відбувається і чим закінчиться (листопад-2019)

"Нам не приносить задоволення йти на такі заходи, що є прямим наслідком рішення Пекіна порушити свої зобов'язання щодо об'єднаної китайсько-британської декларації з питання передачі Гонконгу", - сказав Помпео.

ДОВІДКА. Декларацію підписали в 1984 році в Пекіні. Уряд КНР підтвердив, що КНР вирішено відновити здійснення суверенітету над Гонконгом, починаючи з 1 липня 1997-го, а уряд Британії підтвердив, що передасть Гонконг КНР з 1 липня 1997 року. Уряд КНР також заявив про свою основну політику щодо Гонконгу. Відповідно до ідеї "Одна країна, дві системи" досягнута домовленість, що соціалістична система КНР не буде прийнята в Гонконгу, а капіталістична система і спосіб життя залишаться незмінними протягом 50 років, до 2047 року.

За словами держсекретаря США, дії Вашингтона "спрямовані проти режиму, а не проти китайців".

  • У листопаді 2019-го в Гонконзі пройшли місцеві вибори: більше 80% місць у райрадах зайняли представники демократичних сил.
  • Офіційний Пекін вводить у дію новий закон про безпеку в Гонконзі, за яким будуть заборонені заклики до незалежності, іноземне втручання і всі дії, спрямовані на повалення центрального уряду.
  • Китай бореться з масовими протестами, які відбуваються в Гонконзі.
  • 27 травня 2020-го Помпео заявив, що Гонконг більше не автономний від Китаю.
  • Китай обмежив видачу віз американцям до Гонконгу.

Читайте також: "Нічого спільного зі свободою". Пекін оцінив протести в Гонконзі

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини