RU

США непублічно допомогли запобігти наземному вторгненню Ізраїлю в Газу – Politico

19.05.2021, 21:50
США непублічно допомогли запобігти наземному вторгненню Ізраїлю в Газу – Politico - Фото
Джо Байден (Фото: Jim Bourg/EPA)

Офіційні особи США впевнені, що їх переважно непублічне втручання допомогло запобігти наземному вторгненню Ізраїлю в сектор Гази. Про це пише  Politico з посиланням на джерело, знайоме із ситуацією.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Американські офіційні особи, сказав співрозмовник видання, у приватному порядку закликали прем'єр-міністра Ізраїлю  Беньяміна Нетаньягу і його помічників згорнути операції проти сектора Гази. Нещодавно прем'єр сказав, що попереду "кілька днів" боїв. Це дало підстави для надії на швидке завершення конфлікту.

США також сприяли переговорам між єгипетськими офіційними особами й обома сторонами конфлікту, включно з ХАМАС. "Є ознаки того, що ХАМАС шукає вихід із конфлікту", – сказало джерело.

Ситуація залишається непередбачуваною, і якщо будь-яка зі сторін вирішить активізувати свою діяльність, будь-які спроби домогтися міцного припинення вогню можуть зазнати невдачі. Водночас адміністрація президента США  Джо Байдена  й інші вже шукають способу відправити гуманітарну допомогу до Гази, приморської території з населенням 2 мільйони людей.

"Кінець" може наступити поетапно – спочатку паузи в обміні ударами, потім остаточне припинення насильства, сказав співрозмовник.

За його словами, адміністрація Байдена вирішила, що найкращий спосіб припинити кровопролиття – це впливати на Ізраїль за лаштунками, а не публічно вимагати припинення вогню чи підтримати резолюцію Ради Безпеки ООН. Ізраїль особливо чутливий до рішень ООН, яку вважає налаштованою проти нього.

США хочуть уникнути повторення 2014 року, коли ХАМАС та Ізраїль обмінювалися ударами близько 50 днів. Тоді загинули понад 2000 палестинців і 70 ізраїльтян. Бої 2012 року тривали вісім днів, як результат, загинуло понад 160 палестинців і щонайменше шість ізраїльтян.

Один із факторів, що ускладнюють спроби покласти край поточному конфлікту, – це те, що ХАМАС у переговорах висуває вимоги, що стосуються Єрусалиму. Джерело Politico не уточнює, які саме вимоги маються на увазі, але каже, що Ізраїль ніколи їх не прийме.

ДОВІДКА. Нинішній виток ескалації почався в перших числах травня 2021-го після сутичок палестинців із військовими у мечеті Аль-Акса в Єрусалимі. Формально через те, що суд в Ізраїлі ухвалив вилучити частину житла у арабських сімей у кварталі Шейх-Джаррах (живуть там десятки років) і повернути його ізраїльтянам: приміщення до 1948-го належали їм. Палестинці обурилися. З 10 до 18 травня з Гази запустили понад 3200 ракет по Ізраїлю. ЦАХАЛ у відповідь завдав майже 1000 ударів по сектору. Загинули понад 200 палестинців і щонайменше десятеро ізраїльтян.
  • 13 травня адміністрація Байдена  направила в регіон спецпосланця. Його завдання – погасити конфлікт між Ізраїлем і Палестиною.
  • 17 травня Байден поговорив із Нетаньягу телефоном. У релізі Білого дому про розмову зазначалося, що Байден підтримав "право Ізраїлю на захист від ракетних обстрілів ХАМАС", а також – заклики притягнути до відповідальності екстремістів і встановити мир.
  • США тричі з 10 травня блокували заяви Ради Безпеки ООН із закликом припинити насильство між Палестиною та Ізраїлем. Автор заяви – Китай, геополітичний супротивник Вашингтона.
  • 19 травня Байден у розмові з Нетаньягу  сказав, що очікує сьогодні значної деескалації конфлікту.
Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини