RU

Сплеск насильства в Єгипті: в заворушеннях постраждали 400 осіб

28.11.2012, 10:10
Сплеск насильства в Єгипті: в заворушеннях постраждали 400 осіб - Фото
Фото: EPA

На півночі Єгипту в результаті заворушень постраждали близько 400 осіб. Як повідомляють сьогодні єгипетські ЗМІ, найбільш серйозні зіткнення між супротивниками і прихильниками президента Мухаммеда Мурсі і його недавніх указів відбулися у вівторок в Ель-Махаллі ель-Кубрі (провінція Гарбія в 80 км від столиці), - передає ІТАР-ТАРС.

У цьому місті ткачів в дельті Нілу, який вважається колискою "революції 25 січня", протягом усього попереднього дня не припинялися сутички, які ближче до вечора переросли у справжні вуличні бої з використанням вогнепальної зброї. Тисячі активістів опозиційних сил спробували взяти штурмом місцевий офіс Братів-мусульман, які чинили запеклий опір атакуючим. У хід йшли камені, коктейлі Молотова, протестуючі і ті, хто оборонявся, нападали один на одного зі шматками арматури і битами. У "перестрілці" пляшками із запальною сумішшю одна з них влучила у розташовану поблизу заправну станцію, після чого на бензоколонці спалахнула сильна пожежа.

У результаті кількість постраждалих сягнула близько 330 осіб. 117 єгиптян доставлені в лікарні з вогнепальними пораненнями головним чином картеччю. Правоохоронці, які кілька годин спостерігали за подіями зі сторони, після опівночі вирішили втрутитися. Для розгону натовпу вони застосували сльозогінний газ і, вклинившись в ряди тих, що б'ються, встали між ними живим щитом. Тільки після цього ситуацію вдалося трохи заспокоїти.

Зіткнення з силовиками не припинилися вночі і в районі Тахрір. На прилеглих вулицях поліція обстрілює демонстрантів гранатами з газом. На самій площі, де залишаються кілька тисяч осіб, що беруть участь в оголошеній опозицією безстроковому страйку, запанувало затишшя. Зі встановленої там трибуни молоді артисти виконують революційні пісні.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини