Спецслужбам Німеччини розширили повноваження

21.10.2016, 14:30
Спецслужбам Німеччини розширили повноваження - Фото
Фото: ЕРА

Історичним новий закон може стати тому, що він дасть право Федеральній розвідувальній службі Німеччини стежити за громадянами всередині Німеччини

Депутати бундестагу більшістю голосів 21 жовтня ухвалили закон про реформу контролю та повноваження Федеральної розвідувальної служби Німеччини (BND), який значно розширить повноваження цього відомства. Критики ж вважають, що "новий закон зробить легальним все те, що до цього було нелегальним". Наприклад, такі практики роботи спецслужб, які розкрив колишній співробітник ЦРУ і АНБ Едвард Сноуден, а саме збір великих масивів інформації. Про це пише Deutsche Welle.

І не тільки це. Після перемоги над націонал-соціалістами в Німеччині було вирішено розділити спецслужби, віддавши зовнішній розвідці BND функції спостереження за межами країни, а Федеральному відомству з охорони конституції (BfV) право стежити за безпекою всередині держави. Так ось історичним новий закон може стати тому, що він дасть BND право стежити за власними громадянами всередині Німеччини.

Розширяться повноваження спецслужб і в питаннях обсягу прослушки. Якщо раніше BND мала право збирати інформацію, що проходить тільки по одному з великих інтернет-каналів і тільки на 20 відсотків від трафіку, то тепер отримає право на прослушку всіх інтернет-каналів і на всі 100 відсотків.

Законопроект передбачає і збільшення числа цілей, які легітимізуюбть прослушку. Якщо раніше це було вісім чітко сформульованих категорій, серед іншого - боротьба з тероризмом, кіберзлочинність та незаконний трафік людей, то тепер з'явилися і більш розпливчасті цілі, наприклад, пошук "інших відомостей зовнішньополітичного значення або мають значення з точки зору політики безпеки". Критики вважають, що це дозволить прослуховувати практично будь-кого.

Крім збору даних, документ передбачає, розширення повноважень BND і в питаннях збору метаданих (наприклад, хто з ким говорив, коли і як довго, з якого саме телефону і де в цей момент знаходився). Тепер для цього не знадобиться мати будь-які підстави - в категорію потенційно прослуховує потраплять всі, кого "не можна однозначно ідентифікувати як громадян Німеччини". Критики вважають, що таке формулювання залишає можливості для збору інформації практично про будь-яку людину.

Законопроект, значно розширюючи повноваження зовнішньої розвідки, формально посилить і контроль над її діяльністю. З'явиться новий контролюючий орган, названий в законопроекті незалежним, але вибирати його членів буде уряд ФРН. Всього таких комісій буде тепер чотири, і кожна отримає право контролювати лише частину діяльності BND.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЕва и псевдохалифат. Как украинка с детьми оказалась в сирийском лагере для беженцев