Іспанія не дозволить Каталонії оголосити незалежність - Мадрид

02.10.2017, 17:01
Іспанія не дозволить Каталонії оголосити незалежність - Мадрид - Фото
Рафаель Катала (фото - ЕРА)

Глава Мін'юсту Іспанії пояснив, як офіційний Мадрид буде перешкоджати оголошенню незалежності Каталонії

Іспанія використовує всі законні способи, щоб не дозволити Каталонії оголосити про незалежність, заявив міністр юстиції Рафаель Катала. Про це повідомляє AFP.

"Якщо хтось планує оголосити незалежність частини території Іспанії, але не може, оскільки у нього немає такої можливості, ми повинні зробити все, що в рамках закону, щоб перешкодити цьому", - сказав він в інтерв'ю з іспанської громадському телебаченню.

На питання, чи буде центральний уряд використовувати статті 155 іспанської конституції, яка дозволила б практично призупинити автономні повноваження північно-східного регіону, Катала сказав: "Це один з можливих інструментів".

Референдум про незалежність Каталонії почався на тлі спроб поліції перешкодити проведенню голосування. Поліцейські захоплювали виборчі бюлетені та урни. На деяких ділянках поліція намагалася блокувати входи в будівлі. За даними ЗМІ, правоохоронці, які прибули з інших регіонів Іспанії, використовували проти прихильників референдуму гумові кулі. Постраждали близько тисячі чоловік.

Сьогодні уряд Каталонії опублікував попередні результати референдуму про незалежність регіону після обробки 99% бюлетенів: "за" незалежність від Іспанії проголосували 90,09% громадян автономного співтовариства, "проти" - 7,87%.

Підписуйтесь на аккаунт LIGA.net у Twitter, Facebook і Google+: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Как хорошо ты знаешь политическую кухню Николаева? Восемь вопросов с призами