RU

Соціологи назвали найщасливішу й нещасну нації ЄС - опитування

26.04.2018, 12:01
Соціологи назвали найщасливішу й нещасну нації ЄС - опитування - Фото
В ірланВ ірландському пабі (скріншот з відеозапису)

Найщасливіша країна ЄС, де живуть найздоровіші люди, знаходиться в Західній Європі - це Ірландія. Принаймні, такими себе відчувають самі її жителі, як показали результати соцопитування на замовлення Єврокомісії.

97% опитаних ірландців вважають себе щасливими: це найвищий показник в ЄС (середній показник - близько 83%). Ця ж країна веде в категорії відчуття здоров'я: 92% респондентів заявили, що цілком здорові (середній показник - 78%).

Найбільш нещасливми себе відчувають румуни - тільки 59% опитаних з цієї країни вважають себе задоволеними життям, а самими хворими - латвійці: всього 14% опитаних в Латвії заявили, що відчувають себе чудово.

В цілому, говорять соціологи, більшість жителів ЄС вважають своє життя як мінімум непоганим, і говорять про рівні можливості для всіх. При цьому серед країн по другому пункту є чималі відмінності: якщо 81% датчан вірять, що мають рівні можливості, то лише 18% греків з ними в цьому солідарні.

Опитування показало, що більшість жителів ЄС (84%) вважають різницю в доходах занадто великою. Особливо високий цей показник в Португалії (96%) і ФРН (92%), а найнижчий - в Нідерландах (59%). У всіх країнах ЄС, крім Данії, більше 60% опитаних впевнені - влада повинна щось зробити з цього приводу.

47% європейців вважають, що глобалізація - це добре, з ними не згодні 21% опитаних. 39% респондентів в ЄС вважають приплив мігрантів в їх країни позитивним моментом, а 33% - негативним.

Опитування Євробарометра №471 проводилося 2-11 грудня 2017 року; в 28 країнах-членах ЄС опитали 28031 чоловік.

Читайте також: Україна опустилася в світовому рейтингу щастя

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини