RU

Сьогодні - Всесвітній день медичних сестер

12.05.2011, 10:10

Всесвітній день медичних сестер відзначається щорічно 12 травня - у день народження англійської сестри милосердя Флоренс Найтінгейл (1820-1910). Офіційно свято встановлено у 1971 році Міжнародною радою медсестер, а до цього відзначається за рішенням Міжнародної федерації Червоного Хреста.

Згідно з історичними довідками, під час Кримської війни Ф.Найтінгейл організувала у Туреччині догляд за пораненими солдатами союзників (коаліції коаліцією Франції, Османської імперії, Великобританії і Сардінії), послідовно впроваджуючи принципи санітарії, за рахунок чого знизилася смертність. Згодом вона заснувала перші курси сестер милосердя Англії. Сьогодні Найтінгейл відома як фундатор професії медичних сестер і ініціатор реформи шпиталів.

Кожні два роки Міжнародний комітет Червоного Хреста вручає 50 медалей імені Флоренс Найтінгейл - найвищу нагороду для медичних сестер. Її у 1912 році заснувала Ліга Міжнародного Червоного Хреста і Червоного Півмісяця для медсестер і волонтерів медичної служби, що відзначилися у роки війни або в мирний час.

Детальніше про це та інші дні - у проекті ЛІГА.Досьє >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини