Сьогодні урочисто стартує будівництво газопроводу "Північний потік"

Як повідомляє "Ехо Москви", глава російської держави прибуде у бухту Портова під Виборгом - початкову точку прокладання газопроводу. Церемонія пройде у вигляді символічного зварювання з'єднання російських і європейських газотранспортних мереж.
Практична фаза реалізації проекту - укладення труб газопроводу на дно Балтійського моря - почалася у вівторок.
Для початку будівництва "Північного потоку" був необхідний дозвіл п'яти країн, через води яких буде прокладено маршрут, - Росії, Данії, Німеччини, Фінляндії і Швеції.
Протяжність "Північного потоку" становитиме 1200 кілометрів з російського Виборга у німецький Грайфсвальд. Трубопровід вартістю 7,4 млрд. євро має запрацювати вже в 2011 році. Згідно з планами, спочатку його щорічна пропускна спроможність повинна становити 27,5 млрд. кубометрів газу.
Комментарі