RU

Сьогодні делегація ПАРЄ відвідає Цхинвалі

25.09.2008, 09:56

У Грузію 24 вересня прибула тимчасова комісія Парламентської асамблеї Ради Європи з вивчення ситуації, пов'язаної з грузино-російським конфліктом. Про це повідомляє "Deutsche Welle". Сьогодні делегація відправиться до представництва ООН, де зустрінеться з головою місії Робертом Уоткинсом, а потім із Созаром Субарі. Після цього вони відвідають Цхинвальський регіон, а після повернення в Тбілісі проведуть прес-конференцію в інформаційному бюро Ради Європи.

У Цхинвалі делегація зустрінеться з представниками інших міжнародних місій. А що стосується буферних зон, то там, мабуть, разом із представниками Грузії, плануються зустрічі з біженцями.

Як заявив член делегації і доповідач по Грузії, депутат ПАРЄ Маттіас Йорш, головне завдання делегації полягає в тому, щоб з'ясувати, хто став ініціатором військового конфлікту, і потім провести дискусію в ПАРЄ.

У середу, 24 вересня, іноземні гості вже зустрілися зі спеціальним представником Генерального секретаря Ради Європи Ігорем Гаоном, а потім із Міністром юстиції Грузії Нікою Гварамія, головою парламенту Давидом Бакрадзе, головами парламентських комітетів, главою делегації Єврокомісії Гораном Єклундом і керівником місії ОБСЄ Террі Хаккалой. "Після зустрічі з депутатами ПАРЄ нам поставили цікаве запитання: що б ми змінили роком раніше, якби могли повернутися назад? - заявив пресі Міністр юстиції Ніка Гварамія. - З урахуванням цього досвіду, природно, ми б зробили ще більше, ніж зробили. Нам не вдалося належно донести наш голос нашим осетинським і абхазьким співгромадянам".

Заплановані також зустрічі з представником Міжнародного Червоного Хреста Саймоном Бруксом, заступником держміністра з питань реінтеграції Грузії Дмитром Манджавідзе, Міністром внутрішніх справ Вано Мерабішвілі і народним омбудсменом Созаром Субарі.

Інформація, яку отримають члени цієї делегації, може допомогти дебатам, які заплановані в кінці вересня.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини