RU

Сноуден отримав притулок у Росії

01.08.2013, 15:57
Сноуден отримав притулок у Росії - Фото
Едвард Сноуден (фото - EPA)
Побіжний екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден покинув московський аеропорт "Шереметьєво". Куди він попрямував в даний момент - невідомо. За словами адвокат Анатолія Кучерена, який на добровільних засадах надає допомогу Сноудену, Федеральна міграційна служба Росії виписала на ім'я Сноудена документи, які дозволять йому вийти з вимушеного ув'язнення. "Я тільки що передав йому документи із ФМС Росії. Вони дозволять йому покинути транзитну зону", - заявив Кучерена.

Раніше Сполучені Штати Америки зажадали від Росії роз'яснень у зв'язку з будь-якими змінами статусу колишнього контрактника ЦРУ Едварда Сноудена. Позиція США залишається незмінною: Сноуден повинен бути повернутий у Сполучені Штати, де його звинувачують у шпигунстві.

У транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво" Сноуден перебував з 22 червня. Він прибув рейсом з Гонконгу і юридично так і не перетнув російський кордон. У США колишнього підрядника ЦРУ, що оприлюднив секретну інформацію про відстеження телефонних з'єднань американськими спецслужбами, звинувачують у шпигунстві.

Про бажання отримати притулок в Росії Едвард Сноуден заявив 12 липня на зустрічі з правозахисниками, яку організували прямо в транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво". "Я звертаюся до вас з проханням про допомогу у вимозі гарантій вільного проїзду в названі країни Латинської Америки, а також у зверненні з проханням про надання притулку в Росії до того часу, коли ці держави не стануть слідувати вимогам закону та не дозволять мені вільний проїзд" , - сказав Сноуден.

Вільно проїхати він хотів би до Венесуели, або до Болівії, Нікарагуа або Еквадор.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини