Сніг в Альпах порожевів через гренландську водорість: туристи журяться

06.07.2020, 16:31
Сніг в Альпах порожевів через гренландську водорість: туристи журяться - Фото
Рожевий сніг в Альпах (Фото - скріншот з відео - YouTube)

В Італії порожевіли Альпи. Вчені намагаються оцінити наслідки цього явища, а туристи сумують через зміни клімату

Альпійські льодовики в Італії порожевіли. Вчені намагаються оцінити наслідки цього явища й простежити зв'язок зі змінами клімату. Про це повідомляє  AFP.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Причиною порожевіння стала водорість Ancylonema nordenskioeldii, яка зазвичай зустрічається в Гренландії. Порожевів також італійський льодовик перевалу Гавія.

Вчений Б'яджо ді Мауро заявляє, що сама по собі водорість не є небезпечною. Однак в Гренландії вона зустрічається в так званій Темній зоні на заході, де спостерігається масове танення льоду і це, на їхню думку, не випадково. Білий сніг і лід відбивають близько 80% сонячної радіації, а будь-яка зміна кольору збільшує поглинання тепла і активізує танення.

"Все, що затемнює сніг, змушує його танути", - говорить Ді Мауро.

Туристи на льодовику перевалу Гавія сумують через зміни клімату. Еліза Понгіні з Флоренції вважає, що Земля "повертає нам все, що ми з нею зробили", а туристка Марта Дюрант висловлює думку, що "завдані збитки є незворотними" і "точка неповернення" пройдена.

  • 22 червня на півночі Італії екологічні активісти накрили вершину льодовика Презена брезентом, щоб уповільнити його танення.
Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих