Словенія виплатить литовцю €9000 через перекладача на російську

28.08.2018, 16:04
Словенія виплатить литовцю €9000 через перекладача на російську - Фото
Фото: iStock/Global Images Ukraine

Під час суду у справі про пограбування банку громадянину Литви призначили перекладача зі словенської на російську

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язав Словенію виплатити дев'ять тисяч євро громадянинові Литви, засудженому за пограбування банку, через призначення йому перекладача на російську, а не литовську мову. Про це свідчить відповідне рішення ЄСПЛ.

Згідно з рішенням, Словенія виплатить Данасу Візгірде 6400 євро як компенсацію за нематеріальну шкоду і 2500 євро за витрати на судовий розгляд.

У своє виправдання словенська сторона заявляла, що російська мова нібито широко використовується в Литві і тому був призначений підозрюваному російський перекладач.

"Уряд Словенії не надав ніяких інших пояснень того, чому при призначенні йому перекладача служби визнали, що знання російської мови Візгірди є достатніми", - сказано в заяві суду.

Відзначається, що литовець Данас Візгірда в 2002 році отримав 8 років і 4 місяці позбавлення волі за участь у пограбуванні банку в Словенії. Йому надали російського перекладача, чим порушили право на судовий процес рідною мовою, тому що він не міг вільно пояснювати свою точку зору російською мовою.

21 червня Сейм Латвії заборонив навчання російською мовою в приватних вузах і коледжах.

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов