RU

Ісландський вулкан зупинив світовий бізнес

20.04.2010, 09:10

Ісландський вулкан зупинив світовий бізнес
Виверження ісландського вулкана завдало світовому бізнесу колосальних збитків. Не залишилося практично жодної галузі, яку хоч би непрямо не торкнулася хмара попелу.

Як передає канал "Вєсті", істотно постраждала індустрія туризму. За попередніми підрахунками, втрати перевищили мільярд євро. Щоденний збиток авіаперевізників оцінюється в $200-250 мільйонів. Енергетики також підраховують збитки: менше польотів - менше проданого пального - в результаті "Royal Dutch Shell" і СP втрачають капіталізацію.

Вулкан став одним із ключових чинників на фондовому ринку. Впала ціна акції найбільших продуктових компаній, таких як "Nestle", "Parmalat" і "Danisco". Причина - перебої з доставкою продуктів. Корпорації змушені шукати наземні шляхи перевезення своєї продукції.

До того ж проблеми вже вийшли і за межі Євросоюзу. Експортери квітів з Кенії рахують збитки, оскільки Європа їхній основний ринок збуту. Третина кенійського експорту квітів йде саме у Старий світ.

Правда є і ті, хто на ісландському виверженні непогано заробили - за останні декілька днів значно зріс попит на техніку, яка забезпечує зв'язок. Так, індустрія відеоконференцій випробовує нечуване зростання попиту на свої послуги. У "Cisco Systems", наприклад, запевняють, що в жодному офісі компанії зараз неможливо знайти вільного демонстраційного залу.

Вулкан заблокував Європу: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини