RU

Ісландія готова відмовитися від нацвалюти

12.03.2012, 16:43
Ісландія готова відмовитися від нацвалюти - Фото
Фото: ЕРА
За словами прем'єр-міністра Ісландії Йоханна Сігурдардоттіра, вибирати можна між відмовою від суверенітету Ісландії в валютній політиці шляхом одностороннього переходу на валюту іншої країни чи приєднання до ЄС. "Членство в ЄС дозволить Ісландії співпрацювати з іншими країнами Союзу як суверенної держави, яка має право голосу по всім рішенням у всіх сферах співпраці", - сказав прем'єр, якого цитує канал Вести.

Ісландія, яка в результаті фінансової кризи опинилася на межі дефолту, хоче відмовитися від національної валюти, ісландської крони, в надії вирішити фінансові проблеми.

Країна почала переговори про приєднання до Євросоюзу в липні 2010 року, референдум з питання про вступ до ЄС очікується на початку 2013 року. Основними спірними питаннями в рамках переговорів залишаються регулювання сільського господарства, рибальської галузі та охорони навколишнього середовища. Згідно з останніми опитуваннями громадської думки, лише 26,3% ісландців підтримують ідею вступу до ЄС, тоді як 56,2% висловилися проти приєднання до блоку.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини