RU

Слідком РФ знайшов у вбивстві Нємцова закордонний слід

01.03.2016, 12:34
Слідком РФ знайшов у вбивстві Нємцова закордонний слід - Фото
Борис Нємцов (фото - EPA)
Офіційний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін опублікував на сайті відомства заяву у відповідь на заклик Держдепартаменту США залучити до відповідальності всіх причетних до вбивства політика Бориса Нємцова.

У заяві Маркіна йдеться, що за "зовні співчутливою" заявою Держдепартаменту не може не ховатися "підколка". На думку представника СК, заява американського відомства цілком може бути натяком на неможливість російського слідства знайти "істинних натхненників" вбивства політика, які, за його словами "з-за кордону смикав за нитки і впливав на замовників вбивства".

Хто саме мається на увазі під істинними натхненниками вбивства Нємцова, Маркін не розповів. "Глумливі натяки через океан" представник СК назвав спробою затьмарити річницю входження Криму до складу Росії. На його думку, такі натяки однозначно вказують на "зарубіжних доброзичливців".

"Що стосується, назвемо їх зарубіжними натхненниками, а не формальними замовниками вбивства, то крім кримінального суду, є ще вищий суд історії, який за історичними мірками дуже швидко розставить все на свої місця. Тому що з такими підходами до міжнародних справ і просто до людських відносин не можна навіть числитися лідерами, а не те, що бути ними фактично".

Держдепартамент США 29 лютого виступив із закликом до російського уряду переконатися в тому, що всі причетні до вбивства Бориса Нємцова постануть перед правосуддям. У зверненні йшлося про те, що в США продовжують висловлювати занепокоєння в зв'язку зі зростаючою нетерпимістю в Росії до незалежної точки зору і інакомислення.

Слідство вважає організатором вбивства Нємцова службовця батальйону "Північ" Руслана Мухудінова.

Борис Нємцов був убитий пізно ввечері 27 лютого 2015 року поблизу Кремля. У справі про вбивство Нємцова заарештовано п'ять осіб, в тому числі боєць кадировського батальйону Північ Заур Дадаєв, якого слідство вважає безпосереднім виконавцем злочину. Замовником вбивства, на думку слідства, був боєць батальйону Північ Руслан Мухудінов, місцезнаходження якого не встановлено.

Читайте також: СБУ спростувала "український слід" у вбивстві Нємцова

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини