RU

Ситуацію на "Фукусімі" не зможуть стабілізувати до кінця року

30.05.2011, 10:10
Ситуацію на
86468f5a957c711f942f0af8b15251f0.jpg

Ситуацію на "Фукусімі" не зможуть стабілізувати до кінця року

Ситуацію на японській атомній станції "Фукусіма-1" "не вдасться стабілізувати до кінця року, оскільки пошкодження трьох реакторів виявилися серйознішими, ніж вважалося раніше". Таку думку висловили сьогодні представники оператора станції - найбільшої в країні енергетичної корпорації "Tokyo Electric Power".

17 квітня компанія оголосила, що розраховує за три місяці повністю припинити великі витоки радіації зі станції, а через шість-дев'ять місяців ввести три потерпілі реактори в стан так званої холодної зупинки. Для цього температуру в їхній активній зоні треба стабільно утримувати нижче 100 градусів, - передає ПРАЙМ-ТАСС.

Однак в середині травня компанія встановила, що у всіх трьох реакторах вже на першому етапі аварії через відсутність охолодження розплавилося ядерне паливо. Судячи з усього, воно пошкодило корпуси установок і їхні зовнішні оболонки. Система втрачає герметичність і унеможливлюється залиття її водою, оскільки вона буде постійно витікати назовні.

Зараз на підвальних поверхах і дренажній системі АЕС зібралося понад 80 тис. тон радіоактивної води. Тепер потрібно змонтувати на станції установки для її очищення. Після дезактивації цю воду будуть знову заливати для охолодження в реактори. Звідти вона буде знову витікати в підвальні приміщення, знову відкачуватися і надходити в установки для очищення. Однак створення такої системи циркуляції вимагає більше часу, ніж очікувалося.

Внаслідок сильного землетрусу 11 березня на АЕС "Фукусіма-1" відключилися джерела зовнішнього живлення. Вона перейшла на запасні енергетичні установки, однак вони були знищені ударом цунамі. У результаті реактори станції на тривалий час залишилися без охолодження. Три з них пошкоджено, в одному під час аварії не було палива, а два інших не постраждали, вони знаходяться зараз у стані холодної зупинки.

Землетрус в Японії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини