Ситуацію на "Фукусімі" не зможуть стабілізувати до кінця року

30.05.2011, 10:10
Ситуацію на
86468f5a957c711f942f0af8b15251f0.jpg

Зараз на підвальних поверхах і дренажній системі АЕС зібралося понад 80 тис. тон радіоактивної води. Тепер потрібно змонтувати на станції установки для її очищення

Ситуацію на "Фукусімі" не зможуть стабілізувати до кінця року

Ситуацію на японській атомній станції "Фукусіма-1" "не вдасться стабілізувати до кінця року, оскільки пошкодження трьох реакторів виявилися серйознішими, ніж вважалося раніше". Таку думку висловили сьогодні представники оператора станції - найбільшої в країні енергетичної корпорації "Tokyo Electric Power".

17 квітня компанія оголосила, що розраховує за три місяці повністю припинити великі витоки радіації зі станції, а через шість-дев'ять місяців ввести три потерпілі реактори в стан так званої холодної зупинки. Для цього температуру в їхній активній зоні треба стабільно утримувати нижче 100 градусів, - передає ПРАЙМ-ТАСС.

Однак в середині травня компанія встановила, що у всіх трьох реакторах вже на першому етапі аварії через відсутність охолодження розплавилося ядерне паливо. Судячи з усього, воно пошкодило корпуси установок і їхні зовнішні оболонки. Система втрачає герметичність і унеможливлюється залиття її водою, оскільки вона буде постійно витікати назовні.

Зараз на підвальних поверхах і дренажній системі АЕС зібралося понад 80 тис. тон радіоактивної води. Тепер потрібно змонтувати на станції установки для її очищення. Після дезактивації цю воду будуть знову заливати для охолодження в реактори. Звідти вона буде знову витікати в підвальні приміщення, знову відкачуватися і надходити в установки для очищення. Однак створення такої системи циркуляції вимагає більше часу, ніж очікувалося.

Внаслідок сильного землетрусу 11 березня на АЕС "Фукусіма-1" відключилися джерела зовнішнього живлення. Вона перейшла на запасні енергетичні установки, однак вони були знищені ударом цунамі. У результаті реактори станції на тривалий час залишилися без охолодження. Три з них пошкоджено, в одному під час аварії не було палива, а два інших не постраждали, вони знаходяться зараз у стані холодної зупинки.

Землетрус в Японії: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих