RU

Сирійські повстанці шокували правозахисників відеороликом

14.05.2013, 11:50
Сирійські повстанці шокували правозахисників відеороликом - Фото
За час конфлікту в Сирії загинули близько 80 тисяч чоловік (фото - ЕРА)
Відеоролик, опублікований в інтернеті сирійськими повстанцями, викликав хвилю обурення у правозахисників і сирійської влади. На відео імовірно один з командирів заколотників вирізає серце з грудей убитого солдата урядових військ і кусає його, закликаючи чинити таким чином з усіма військовими армії Башара Асада.

Представники сирійської опозиції вже заявили, що показаний в ролику командир понесе відповідальність за свої дії. Тим часом міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch назвала цей епізод військовим злочином і заявила, що учасники таких акцій мають відповідати перед Міжнародним кримінальним судом.

На думку оглядачів, шокуючий відеозапис може різко зіпсувати імідж сирійської опозиції в той момент, коли США та інші західні країни обговорюють можливість військової допомоги повстанцям.

Нагадаємо, протистояння в Сирії між урядовими військами і повстанцями забрала вже більше 80 тисяч життів. У опублікованій заяві Наглядової ради з прав людини в Сирії підкреслюється, що майже половина загиблих - це мирні жителі.

Криза в Сирії почалася з демонстрацій у березні 2011 року, після чого переросла у збройний конфлікт. Зусилля міжнародного співтовариства з пошуку дипломатичного вирішення проблеми поки не дають результатів через серйозні розбіжності в Радбезі ООН. За даними ООН, на сьогоднішній день 6,6 мільйона сирійців потребують допомоги. 4,25 мільйона з них - внутрішньо переміщені особи і 1,3 мільйона - сирійці, що знайшли притулок в сусідніх країнах.

Спеціальний представник Генерального секретаря ООН з питання про сексуальне насильство в умовах конфлікту Зейнаб Бангура звернула увагу членів Ради безпеки на те, що до актів сексуального насильства і викрадень жінок і дівчаток вдаються як опозиційні групи, так і урядові війська. За її словами, дівчаток гвалтують на очах у батьків, а жінок - на очах у чоловіків.

Джерело: Російська служба  Бі-бі-сі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини