RU

Швейцарія ввела квоти на приплив мігрантів з ЄС

01.06.2013, 13:50
Швейцарія ввела квоти на приплив мігрантів з ЄС - Фото
Фото: ЕРА
З сьогоднішнього дня в Швейцарії почали діяти нові обмеження на імміграцію з країн ЄС. Вони вводять граничний рівень - 53 тис. 700 видаваних на рік дозволів на проживання на території альпійської республіки для громадян 17-ти країн ЄС, включаючи Німеччину, Австрію, Великобританію, Францію, Італію та Іспанію.

Тим часом введені квоти на імміграцію з Євросоюзу загрожують створити значні проблеми у відносинах між Брюсселем і Берном. Про це заявив сьогодні офіційний представник Єврокомісії. "Швейцарія має з Євросоюзом численні угоди, які зараз можуть бути поставлені під сумнів у результаті одностороннього кроку Берна, що обмежила право на свободу пересування громадян ЄС", - заявив він.

Рік тому Швейцарія ввела обмеження на кількість видаваних дозволів на проживання - 2 тис. 180 - для вихідців з Естонії, Латвії, Литви, Польщі, Угорщини, Словаччини, Словенії та Чехії. Для двох інших країн ЄС - Болгарії і Румунії - існують ще більш жорсткі обмежувальні імміграційні правила. Таким чином, всі країни ЄС опинилися в системі квот на проживання.

У 1999 році Швейцарія підписала угоду з ЄС про свободу пересування, проте Берну вдалося включити в нього особливе положення, що дозволяє обмежувати щорічний приплив іммігрантів з країн Євросоюзу, якщо вони перевищать певний рівень. Зараз Швейцарія скористалася цим правом. На сьогоднішній день кожен четвертий житель Швейцарії є іммігрантом.

Джерело: ІТАР-ТАРС.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини