Шукали півстоліття. Учені знайшли кратер метеорита: фото

13.01.2020, 15:10
Шукали півстоліття. Учені знайшли кратер метеорита: фото  - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.сom

На вулканічному полі в Лаосі вчені знайшли кратер від двокілометрового метеорита, який близько 800 000 років тому зіткнувся із Землею. Про успіх міжнародної групи фахівців на чолі з Керрі Сіхом (Kerry Sieh) з Технологічного університету Сінгапуру розповідає Science Alert.

За словами вченого, такий великий метеорит мав встромитися в землю на 90 метрів. Його більше 50 років шукали за слідами від метеорита - тектитами. Це каміння, яке при зіткненні нагрівалося так сильно, що його розкидало на 10% поверхні планети: від Азії та Австралії до Антарктиди.

"Було багато спроб знайти місце зіткнення і безліч було припущень: від північної Камбоджі і центрального Лаосу до південного Китаю, східного Таїланду і В'єтнаму", - сказав Керрі Сіх.

Читайте також: Вчені знайшли ознаки майбутнього зіткнення Чумацького Шляху: фото

Шукали півстоліття. Учені знайшли кратер метеорита: фото

Спочатку вчені оглянули три древніх місця зіткнень. Але кожен кратер був на десятки мільйонів років старшим, ніж шукали.

Потім дослідники виявили на вулканічному плато Болавен у Лаосі потоки лави віком від 51 000 до 780 000 років. Вони вкрили землю густим шаром у 300 метрів - досить, щоб приховати гігантський кратер.

Щоб прийти до висновку, що під лавою знаходиться кратер, команда Сіха виміряла гравітаційні поля навколо плато Болавен. Дослідники виявили підземну еліптичну зону глибиною в 90 метрів, довжиною в 18 кілометрів і шириною в 13 кілометрів. Тут гравітація відрізнялася, так як кратери заповнені менш щільним матеріалом.

Читайте також: Надгігантська зірка Бетельгейзе потьмяніла і може вибухнути

Шукали півстоліття. Учені знайшли кратер метеорита: фото

Також хімічний склад каменів у вулканічному полі збігся з хімічним складом тектитів. Більш того, лаві на вершині кратера було менше 800 000 років.

Останній доказ знаходився на відстані 19 кілометрів від вершини вулканічного поля - ділянку піщаника було понівечено уламками метеорита.

Читайте також: Зафіксовано загадковий радіосигнал з космосу, що повторюється.

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю