Шукали півстоліття. Учені знайшли кратер метеорита: фото

На вулканічному полі в Лаосі вчені знайшли кратер від двокілометрового метеорита, який близько 800 000 років тому зіткнувся із Землею. Про успіх міжнародної групи фахівців на чолі з Керрі Сіхом (Kerry Sieh) з Технологічного університету Сінгапуру розповідає Science Alert.
За словами вченого, такий великий метеорит мав встромитися в землю на 90 метрів. Його більше 50 років шукали за слідами від метеорита - тектитами. Це каміння, яке при зіткненні нагрівалося так сильно, що його розкидало на 10% поверхні планети: від Азії та Австралії до Антарктиди.
"Було багато спроб знайти місце зіткнення і безліч було припущень: від північної Камбоджі і центрального Лаосу до південного Китаю, східного Таїланду і В'єтнаму", - сказав Керрі Сіх.
Читайте також: Вчені знайшли ознаки майбутнього зіткнення Чумацького Шляху: фото

Спочатку вчені оглянули три древніх місця зіткнень. Але кожен кратер був на десятки мільйонів років старшим, ніж шукали.
Потім дослідники виявили на вулканічному плато Болавен у Лаосі потоки лави віком від 51 000 до 780 000 років. Вони вкрили землю густим шаром у 300 метрів - досить, щоб приховати гігантський кратер.
Щоб прийти до висновку, що під лавою знаходиться кратер, команда Сіха виміряла гравітаційні поля навколо плато Болавен. Дослідники виявили підземну еліптичну зону глибиною в 90 метрів, довжиною в 18 кілометрів і шириною в 13 кілометрів. Тут гравітація відрізнялася, так як кратери заповнені менш щільним матеріалом.
Читайте також: Надгігантська зірка Бетельгейзе потьмяніла і може вибухнути

Також хімічний склад каменів у вулканічному полі збігся з хімічним складом тектитів. Більш того, лаві на вершині кратера було менше 800 000 років.
Останній доказ знаходився на відстані 19 кілометрів від вершини вулканічного поля - ділянку піщаника було понівечено уламками метеорита.
Читайте також: Зафіксовано загадковий радіосигнал з космосу, що повторюється.
Комментарі