Схоплено ще одного іранського дипломата за теракт в Парижі

Схоплено ще одного іранського дипломата за теракт в Парижі - Фото
Ілюстративне фото: iStock/Global Images Ukraine
03.07.2018, 10:28

У Бельгії затримали підозрюваних у підготовці вибуху на конференції, де були присутні 25 тисяч чоловік

У Бельгії заарештували дипломата з Ірану разом з двома іншими особами, яких підозрюють у підготовці вибуху на багатотисячному заході в Парижі 30 червня за участю адвоката  Дональда Трампа Руді Джуліані. Про це повідомляє Reuters  з посиланням на поліцію.

Як відомо, теракт планувався на конференції опозиційної до влади Ірану Організації моджахедів іранського народу, де були присутні 25 тисяч чоловік, в тому числі кілька колишніх європейських і арабських міністрів, які мають намір покласти край владі шиїтів в Ірані.

Три інших арешти відбулися у Франції, але двоє з затриманих були згодом звільнені.

Відзначається, що глава МЗС Ірану назвав новину про затримання дипломата в Бельгії "зловісною і неправдоподібною", заявивши, що Тегеран готовий працювати над встановленням істини.

Згідно з повідомленням, затримані іранського походження мають громадянство Бельгії. У них виявили все необхідне для виготовлення бомби, зокрема, 500 грам вибухової речовини TATP і детонатор.

Їх звинувачують в спробі терористичного вбивства і підготовці терористичного злочину.

2 липня в Німеччині затримали іранського дипломата, який працював в посольстві у Відні, за підозрою в причетності до підготовки теракту в Парижі. Він підтримував зв'язок із затриманими раніше двома громадянами Бельгії іранського походження, яких також підозрюють в причетності до підготовки теракту в столиці Франції.