RU

Що робити з тілом "сплячої красуні з пекла"? - New York Times

24.07.2012, 09:49
Що робити з тілом
Фото: ЕРА
Ці заяви привели в лють російських комуністів. На думку лідера КПРФ Геннадія Зюганова, це питання піднято провокаторами. Згідно з квітневим опитуванням, близько половини росіян виступають за поховання Леніна. "Можливі державні похорони призводять до виникнення протокольних питань, наприклад, хто буде представляти США?" - розмірковує автор. "Ось для чого у нас існують віце-президенти", - відповідає він на своє ж запитання, - сказано в матеріалі The New York Times, який цитує InoPressa.

Автор статті розповідає, що тільки що прочитав опубліковану ще в 1998 році книгу "Люди з Мавзолею" Іллі Збарського і Семюела Хатчинсона. Один з авторів - нині вже покійний син Бориса Збарського, фахівця-бальзамировщика, який близько 30 років відповідав за збереження тіла Леніна. "За останні 88 років тіло Леніна пережило більше пригод, ніж багато живі люди", - підкреслює автор статті. Ілля Збарський вступив на роботу в Мавзолей в 1934 році у віці 21 року й відповідав за останки вождя близько 20 років. Після 1991 року Ілля отримав доступ до архівів КДБ і дізнався, що він і його батько були звинувачені в 1949 році в контрреволюційних розмовах. На полях доносу було написано рукою Сталіна: "Не чіпати, поки не буде знайдена заміна".

"Часто радянська історія відрізняється від оруеллівської фантастики. Коли Ленін помер, Сталін заснував комітет з увічнення пам'яті Леніна", - пише журналіст. Комітет доручив роботу батькові Іллі та ще одному вченому, Воробйову. Обидва розуміли, що на кону стояла не тільки наукова репутація. "Наступного разу, коли відчуєте тиск на роботі, подумайте, що товариші Збарський і Воробйов відчували, коли за їхньою спиною дихали Сталін і Дзержинський", - підкреслює автор. Коли почалася Друга світова війна, Збарському та його сину було доручено евакуювати тіло вождя з Москви до Сибіру. Тут у Збарських було повно часу, щоб зайнятися тілом. У 1945 році Ілля записав: "Стан тіла значно покращився".

"Ленін залишається сплячою красунею з пекла. Можливо, коли його наступник Володимир Путін перестане постачати бойові вертольоти своєму другові Башару Асаду, у нього буде час розглянути пропозицію міністра культури", - підсумовує автор.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини