RU

Сеул спростовує заяви про можливі ядерні випробування в КНДР

08.04.2013, 15:07
Сеул спростовує заяви про можливі ядерні випробування в КНДР - Фото
Ре Кіль Чже (фото - ЕРА)
Південнокорейські чиновники спростували повідомлення про те, що КНДР можливо веде підготовку до четвертого ядерного випробування. Міністр Південної Кореї у справах об'єднання Ре Кіль Чже, який заявив про підвищену активність на головному північнокорейському ядерному полігоні, тепер стверджує, що обмовився і не пам'ятає своїх слів.

Міністр каже, що був вражений тим, що його заява розійшлася в засобах масової інформації. Напередодні, виступаючи на парламентських слуханнях, Ре Кіль Чже висловив думку, що ситуація на північнокорейському полігоні Пунгі-ре нагадує ту, що передувала третє ядерне випробування 12 лютого цього року.

Напередодні південнокорейська газета Чунан Ільбо повідомила з посиланням на неназваного представника уряду в Сеулі, що розвідка Південної Кореї помітила більш активний рух людей і машин на ядерному полігоні на північному сході КНДР. Однак тепер представник міністерства оборони Південної Кореї говорить, що активність на полігоні відповідає звичайному рівню і ніщо не вказує на підготовку ядерних випробувань.

Нагадаємо, після лютневого ядерного випробування ООН наклала на Північну Корею нові жорсткі санкції. У відповідь Пхеньян виступив з низкою агресивних заяв, у тому числі з погрозами застосувати ядерну зброю і відновити роботу ядерного реактора. В кінці минулого тижня Північна Корея попередила, що не гарантує безпеку дипломатичних місій на своїй території в разі початку військових дій.

Джерело: Російська служба Бі-бі-сі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини