RU

Сербський парламент вибачився за масові страти у Сребрениці

01.04.2010, 09:45

Засудивши вбивство мусульман у Сребрениці, Бєлград, на думку спостерігачів, сподівається перегорнути криваву сторінку недавнього минулого і зробити перший крок до вступу до Євросоюз.

Як передає канал "EuroNews", парламент Сербії схвалив резолюцію, внесену правлячою демократичною коаліцією. У ній засуджується розстріл армією боснійських сербів восьми тисяч мусульман у липні 1995 року.

Після багатогодинних дебатів "за" проголосували 127 з 173 депутатів. Президент країни Борис Тадич, якому належить ініціатива декларації з Сребреніці, так відреагував на результати голосування: "Ті, хто не готовий прийняти подібну декларацію, зробити цей політичний жест, дискредитують свій власний народ". "На мій погляд, ця резолюція є виявом найвищого патріотизму. Вона висловлює нашу повагу до інших народів і понесених ними втрат. Вона також доводить, що наш народ і наша культура є невідокремленою частиною європейської культури і цивілізації", - сказав він.

Вперше за 15 років, наголошують аналітики, сербський парламент висловив свою позицію з цього епізоду Боснійської війни, який Міжнародний суд у Гаазі визнав "геноцидом".

І хоч термін "геноцид" у резолюції не згадується, в ній зазначено, що сербський парламент сприятиме всілякому арешту Ратко Младіча – головного обвинуваченого Гаазьким трибуналом, якщо той перебуває на сербській території.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини