RU

Секретний військовий супутник РФ звалився на територію Китаю

16.07.2013, 13:36
Секретний військовий супутник РФ звалився на територію Китаю - Фото
Гео-ІК-2 (фото - газета Сибірський супутник)
Військовий супутник Міністерства оборони Росії Гео-ІК-2 (Geo-IK-2) зійшов з орбіти Землі і впав у Цинхаї - порівняно малонаселеній провінції на заході центральної частини Китаю. Про це пишуть російські ЗМІ з посиланням на командування стратегічних військ Північної Америки.

Історія роботи супутника коротка і неоднозначна, пишуть російські ЗМІ. Супутник було запищено 1 лютого 2011 року, але через поломку ракети опинився на нерозрахунковій орбіті. У червні того ж року росіяни повідомили, що повністю втратили зв'язок з апаратом. Проте пізніше зв'язок вдалося відновити, але працездатність супутника залишилася під питанням. Виявилося, що на нерозрахунковій орбіті супутник не може повноцінно отримувати сонячну енергію, а своїми силами вийти на розрахункову орбіту виявився не в змозі.

Після невдалого запуску військова прокуратура РФ почала перевірку, але про результати нічого не повідомлялося. Відомо лише, що збиток Міноборони РФ відшкодовано не буде - супутник не був застрахований, тому що був секретною розробкою.

Гео-ІК-2 - один з двох супутників військової геодезичної системи, робота над якою була розпочата ще в 1982 році, а потім припинена і знов розпочата в 2001 році.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини