RU

Сечу можна буде використовувати як добриво для рослин на Марсі: дослідження

24.02.2020, 14:51
Сечу можна буде використовувати як добриво для рослин на Марсі: дослідження - Фото
Фото: wur.nl

Науковці Вагенінгенского університету, де проводиться довгостроковий експеримент із вирощування рослин в "марсіанському" і "місячному" ґрунті, в якості основного джерела для добрива вирішили використовувати похідні сечі. Про це йдеться в повідомленні дослідників.

Причина - у вартості доставки на Марс корисного вантажу, зокрема добрив: це дуже затратно. Вчені вирішили використовувати отриманий на очисних спорудах у районах Західний Амстердам, Ден Бош і Куйк фосфатний мінерал струвіт.

Читайте також: Маск: першим колоністом Марса може бути не людина

У 60 горщиках, заповнених або "місячним", або "марсіанським", або земним ґрунтом, вирощували квасолю. У половину горщиків внесли по 15 грам струвіта, інші залишили без добрив.

Найбільше зростання показали рослини в удобреному ґрунті, причому не в звичайному земному. "Марсіанські" рослини зі струвітом демонстрували відставання в рості, що було несподівано, так як спочатку вони росли швидше "місячних".

Сечу можна буде використовувати як добриво для рослин на Марсі: дослідження

Фото: wur.nl

Також з'ясувалося, що чим більше додавали струвіта - тим швидше росли "марсіанські" рослини.

У жовтні 2019-го в цьому університеті посадили в "марсіанський" і "місячний" ґрунт крес-салат, руколу, помідори, редьку, жито, кіноа, шніт-цибулю, шпинат, горох і цибулю-порей: усе, крім шпинату, добре росло й давало врожай.

Дивіться також: В США надрукували футуристичне житло для марсіан: фото і відео

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини