Що сталося в Ірані: відключення інтернету й до 200 загиблих

21.11.2019, 13:18
Що сталося в Ірані: відключення інтернету й до 200 загиблих - Фото
Спаленне відділення Іранського національного банку (Фото: Abedin Taherkenareh/EPA)

Влада країни звинувачує зовнішніх ворогів в протестах, що виникли через різке підвищення цін на бензин

Вчора президент Ірану Хассан Рухані заявив про перемогу над заворушеннями в країні, повідомляє CNN  з посиланням на державні ЗМІ Ірану.

Протести тривали шість днів і охопили всю країну, їх причиною стало різке підвищення цін на бензин на 300%. Про те, що саме відбувалося в Ірані, відомо дуже мало, оскільки майже відразу уряд фактично відключив країну від Інтернету. Експерт, з яким розмовляв канал CNN, назвав це відключення найсерйознішим із зафіксованих за широтою і технічною складністю. Пости про протести в соцмережах з'являлися все рідше й рідше. Відео зіткнень на вулицях публікувалися в Telegram, але перевірити їх достовірність можливості немає.

За свідченнями і фотографій, які протестують громили і палили банки, заправки і урядові будівлі. Уряд звинувачує у всьому "зовнішніх ворогів".

Дані про жертви зіткнень різняться. Офіційна влада і медіа заявляють про "декількох" загиблих протестувальників і п'ятьох убитих співробітників сил безпеки. Amnesty International повідомляє про щонайменше 106 протестувальників, убитих в 21 місті, але призводить джерела даних. За даними  BBC, мова може йти про 200 загиблих.

%MCEPASTEBIN%

Ольга Коптева
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить