RU

Ще дві країни схвалили китайську вакцину Sinopharm: на 100% захищає від важкого COVID-19

14.12.2020, 09:26
Ще дві країни схвалили китайську вакцину Sinopharm: на 100% захищає від важкого COVID-19 - Фото
Вакцина Sinopharm (фото – пресслужба компанії, CTGN)

Вакцина BBIBP-CorV від китайської компанії Sinopharm має показник 86% протективної ефективності проти коронавірусної хвороби. Такі попередні дані фази III досліджень на людях оголосив МОЗ OAЕ. Більш того, вона на 100% ефективна в запобіганні середніх і важких випадків COVID-19, пише з посиланням на медрегулятор Бахрейну Bahrain News Agency.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Вчора, 13 грудня, розроблену Пекінським інститутом біопродуктів BBIBP-CorV дозволили до використання в Бахрейні (раніше в Китаї і ОАЕ). За даними медрегулятора цієї держави, рівень появи нейтралізуючих антитіл досяг при її застосуванні 99%.

Хімічно інактивовану (вбиту) цільновірусну вакцину влада Китаю схвалила для клінічних випробувань ще в квітні 2020-го. Фази I/II випробувань на людях проводили в Китаї. Препарат не проходить заключний етап випробувань на батьківщині через нинішню низьку поширеністю вірусу всередині країни: фазу III проводять в OAЕ, Бахрейні, Єгипті, Йорданії, Марокко, Перу та Аргентині.

Читайте також: Антикоронавірусну вакцину Sanofi-GSK відправили на доопрацювання: погані результати у людей похилого віку

Позавчора, 12 грудня, в Перу призупинили випробування для перевірки "серйозного небажаного явища" у одного з 6000 добровольців: з'ясовують, чи пов'язаний аутоімунний інцидент із вакциною або це сторонній випадок.

Курс імунізації – дві ін'єкції з інтервалом в 21 день, зберігати її можна в звичайному холодильнику (від 4 до 8 градусів за Цельсієм).

Виробники вакцини запевняють, що серйозних побічних ефектів не виявлено. Проте вони ще не опублікували інформацію щодо фази III, незважаючи на те, що в країні препаратом вакциновано вже більше 1 млн осіб. Доказова медицина вимагає наявності таких публікацій: без них незрозуміло, наскільки безпечні та ефективні будь-які експериментальні препарати. Дані про фазу I/II Китай показав у журналі The Lancet.

Читайте також: Сюр. Нардеп-антивакцинатор зі Слуги народу назвав "вигадкою" хворобу COVID-19

Евгений Пилипенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини