RU

Саудівська Аравія відмовилася від місця в Радбезі ООН

18.10.2013, 12:59
Саудівська Аравія відмовилася від місця в Радбезі ООН - Фото
Фото: ЕРА
Саудівська Аравія відмовилася від місця непостійного члена Ради безпеки ООН, заявивши, що ця структура не здатна сприяти врегулюванню конфліктів і воєн.

У заяві саудівського МЗС йдеться, що "механізми роботи цієї організації і подвійні стандарти" не дозволяють їй виконувати своїм зобов'язання щодо сприяння мирному процесу. Відзначається, що саудівське королівство погодиться зайняти це місце тільки після реформування Ради безпеки ООН. Однак у заяві не сказано, про які саме реформи йдеться.

У четвер Саудівська Аравія вперше була обрана непостійним членом Ради безпеки ООН. Крім неї, це місце було надано також Чаду, Чилі, Литви та Нігерії.

Рада безпеки ООН складається з п'яти постійних і десяти непостійних членів. Постійними членами РБ ООН є США, Великобританія, Франція, Росія і Китай. Щороку п'ять країн обираються непостійними членами Ради безпеки на дворічний термін.

Нагадаємо, останнім часом Рада безпеки ООН піддавався критиці за нездатність вжити заходів для припинення кровопролиття в Сирії.

Джерело: Радіо Свобода
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини