RU

Саміт ЄС-США. Сторони домовилися координувати політику щодо Росії на високому рівні

15.06.2021, 20:16
Саміт ЄС-США. Сторони домовилися координувати політику щодо Росії на високому рівні - Фото
Фото: EPA

За підсумками саміту ЄС-США, що пройшов сьогодні в Брюсселі за участю глави Білого дому  Джо Байдена, сторони прийняли рішення встановити діалог високого рівня між ЄС і США для координації політики і дій щодо Росії. Про це йдеться в заяві саміту.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

"Ми єдині в принциповому підході до Росії і готові дати рішучу відповідь її моделям негативної поведінки, що повторюються, і шкідливої ​​діяльності. Росія повинна докласти зусиль, щоб запобігти подальшому погіршенню відносин..." – сказано в заяві.

Сторони прийшли до рішення встановити "діалог високого рівня між ЄС і США щодо Росії, щоб координувати нашу політику і дії".

Учасники саміту засудили дії Росії, що тривають, з підриву суверенітету України і Грузії.

Також сторони закликали Росію забезпечити іноземним дипломатичним представництвам у РФ можливість безпечної роботи.

"Ми закликаємо Росію припинити постійний тиск на громадянське суспільство, опозицію і незалежні засоби масової інформації та звільнити всіх політичних ув'язнених", – йдеться в заяві.

Водночас ЄС і США домовилися залишити відкритими канали зв'язку та можливості для вибіркової співпраці з РФ у сферах, що становлять спільний інтерес.

Окрім того, учасники саміту заявили, що підтримують народ Білорусі і його вимоги щодо прав людини й демократії.

"Ми сповнені рішучості закликати режим Лукашенка до відповіді за його порушення прав людини й основних свобод, а також за створення загрози безпеці польотів..." – сказано в документі.

Вадим Ребрина
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини