RU

Саакашвілі визнав поразку на виборах

02.10.2012, 14:34
Саакашвілі визнав поразку на виборах - Фото
Фото: ЕРА
Президент Грузії Михайло Саакашвілі визнав поразку своїх прихильників на минулих напередодні парламентських виборах і заявив, що партія Єдиний національний рух переходить в опозицію, - передає Російська служба Бі-бі-сі.

"У результаті підрахунку попередніх підсумків парламентських виборів очевидно, що в цих виборах переваги домоглася коаліція Грузинська мрія. Це означає, що нова парламентська більшість повинна сформувати новий уряд і президент в рамках конституції буде сприяти процесу початку роботи парламенту, обрання голови парламенту і формування нового уряду ", - сказав Саакашвілі в відеозверненні до грузинського народу.

Президент заявив, що погляди опозиційної коаліції були для нього чужі і "такими залишаються", проте за принципом демократії грузинський народ більшістю приймає рішення. Саакашвілі також висловив готовність співпрацювати з Грузинською мрією.

Після обробки 30% поданих на виборах бюлетенів, опозиційний блок мільярдера Бідзіни Іванішвілі набирає 53,11%, партія Єдиний національний рух - 41,57%.

Решта партій поки набирають менше 5% голосів, необхідних для проходження в парламент. За даними ЦВК Грузії, явка на виборах склала 61%.

Нинішні вибори в Грузії мають найважливіше значення, оскільки вже в наступному році, після президентських виборів, парламент і прем'єр-міністр отримають значно більше повноважень, ніж президент. У відповідності з прийнятими раніше змінами в конституції Грузії уряд стане вищим органом виконавчої влади. Президент буде лише формально пропонувати кандидатури на посаду прем'єра, і лише ті, які йому спочатку запропонує парламент.

Досьє на Михайла Саакашвілі
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини