RU

ЄС заборонив постачання зброї в Єгипет

22.08.2013, 13:32
ЄС заборонив постачання зброї в Єгипет - Фото
Фото: ЕРА
Армія Єгипту, що повалила президента Мухаммеда Мурсі і розігнала на площах міст його прихильників-протестувальників з Братів-мусульман, втратила підтримку Євросоюзу. ЄС заборонив постачання Каїру зброї та спецтехніки, яка може бути використана для внутрішніх репресій.

Незмінною залишилася тільки програма економічної допомоги Єгипту з боку Євросоюзу, а також програма зі сприяння розвитку демократії та підтримки структур громадянського суспільства. Таким є підсумок екстреного засідання міністрів закордонних справ 28 країн Євросоюзу на Раді ЄС у Брюсселі. Обсяг європейських програм сприяння Єгипту на 2012-2014 роки становить близько 5 мільярдів євро.

Європейські дипломати також закликали провести незалежне розслідування загибелі сотень людей внаслідок розгону маніфестацій у містах Єгипту 18 серпня 2013 року.

Тимчасова заборона на поставки в Єгипет стосується зброї і поліцейської техніки. Всі раніше діючі ліцензії на ці види діяльності заморожені на невизначений термін. Це формальний крок, оскільки всі провідні країни Євросоюзу, включаючи Німеччину, Францію, Великобританію та Італію, вже призупинили поставки в Єгипет озброєнь на національному рівні. Тепер заборона стала загальноєвропейською.

Єгипет за програмами військового сприяння отримував від 28 країн Євросоюзу не більше 130-140 мільйонів євро на рік. Це десята частина допомоги, яку щорічно надають Єгипту США. Сполучені Штати цю допомогу згортати не мають наміру.

Джерело
: канал Вести.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини