RU

ЄС: Великобританія повинна якомога швидше почати процес виходу

24.06.2016, 14:40
ЄС: Великобританія повинна якомога швидше почати процес виходу - Фото
Фото: EPA
Президент Євроради Дональд Туск, президент Європарламенту Мартін Шульц, голова Ради ЄС Марк Рютте зустрілися сьогодні вранці в Брюсселі на запрошення президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера. Вони обговорили підсумки референдуму в Великобританії і зробили наступну спільну заяву:

"У вільному і демократичному процесі, британський народ висловив бажання покинути Європейський союз. Ми шкодуємо про це рішення, але поважаємо його.

Це безпрецедентна ситуація, але ми єдині в нашій відповіді. Ми будемо стояти твердо і відстоювати основні цінності ЄС із забезпечення миру і добробуту своїх народів. Союз 27 держав-членів збережеться. Союз є основою нашого спільного політичного майбутнього. Ми пов'язані один з одним історично, географічно і загальними інтересами і будемо розвивати нашу співпрацю на цій основі. Разом ми будемо вирішувати наші спільні завдання для забезпечення зростання, підвищення добробуту і забезпечення безпечного та надійного середовища для наших громадян. Інституції в повній мірі візьмуть участь в цьому.

Тепер ми очікуємо, що уряд Сполученого Королівства приступить до виконання рішення британського народу якомога швидше, яким би не був болючим цей процес. Будь-яка затримка тільки продовжить невизначеність. Є правила, які дозволять упорядкувати його. Стаття 50 Договору про Європейський Союз передбачає процедуру, якою необхідно дотримуватися, якщо яка-небудь держава-член приймає рішення покинути Європейський союз. Ми готові в якнайшвидшому часі розпочати переговори зі Сполученим Королівством щодо термінів і умов його виходу з Європейського союзу. Поки цей процес переговорів не закінчиться, Сполучене Королівство як і раніше є членом Європейського союзу, з усіма правами та обов'язками, які випливають з цього. Відповідно до договорів, які Сполучене Королівство ратифікувала, законодавство ЄС продовжує застосовуватися в повній мірі і в Сполученому Королівстві, поки воно є членом.

Відповідно до рішення, "Новий договір для Сполученого Королівства в рамках Європейського союзу", укладений в Євроради 18-19 лютого 2016 року, тепер не вступить в силу і припиняє своє існування. Не буде ніяких нових переговорів.

Що стосується Сполученого Королівства, то ми сподіваємося, що воно буде близьким партнером Європейського Союзу і в майбутньому. Ми очікуємо, що Сполучене Королівство сформулює свої пропозиції із цього питання. Будь-яка угода, яка буде укладена з Сполученим Королівством в якості третьої країни, відображатиме інтереси обох сторін і буде збалансованою з точки зору прав і обов'язків".

Підрахунок результатів референдуму в Великобританії закінчився близько 08:30 за київським часом - 52% британців виступили за вихід країни з ЄС.Підписуйтесь на аккаунт ЛІГА.net у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини