RU

Сі Цзіньпін повертається обличчям до Москви, - Foreign Policy

15.03.2013, 15:02
Сі Цзіньпін повертається обличчям до Москви, - Foreign Policy - Фото
Сі Цзіньпін (фото - ЕРА)
"У січні 1979 року, незабаром після того, як Ден Сяопін прийшов до влади, він відвідав США. Там він визначив напрямок, в якому поведе свою країну, надівши ковбойський капелюх і символічно відвернувшись від СРСР", - сказано в матеріалі Foreign Policy.

Однак Сі Цзіньпін, проголошений головою держави в четвер, спочатку збирається в Москву. Голова КНР згадує російську мову, який він вивчав в елітній школі Пекіна. Він навіть вчить напам'ять російські вірші, - іронізує автор статті.

"Чи зможе Росія відкрити енергетичну артерію в Китаї, буде залежати від ціни. Протягом декількох років країни вели переговори за контрактами, які б подвоїли китайський імпорт російської нафти. Держави також планують відкрити величезний спільний інвестиційний фонд", - сказано в матеріалі.

Деякі оглядачі вважають, що розворот Пекіна в бік Москви є відповіддю на "військовий" розворот Вашингтона. "Але в Китаї діє орієнтована на ринок економіка, яка інтегрується в глобальну фінансову систему і сильно залежна від експорту на Захід", - заперечує автор на припущення про погіршення відносин Китаю і США.

Ден Сяопін не був єдиним архітектором економічних реформ КНР. Одним з найважливіших учасників цього процесу був батько Сі Цзіньпіна, Сі Чжунсюнь, - йдеться в статті. З тих пір китайська економіка зростала в середньому на 10% в рік. Але, на відміну від 1979 року, коли Компартія підтримувала ідею реформ, зараз дуже поширені побоювання, що корупція в державі і партії може підірвати зусилля по проведенню подальших реформ, - вважає автор.

"Консерватори сподіваються, що Сі Цзіньпін примкне до консерваторыв зліва, символом чого є путінська Росія. Але якщо він справжній син свого батька, то голова КНР використовує свій візит до Москви, щоб забезпечити собі підтримку з лівого флангу, одночасно продовживши шлях Ден Сяопіна до відкриттів і реформам", - підсумовує автор.

За матеріалами InoPressa
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини