Сі Цзіньпін повертається обличчям до Москви, - Foreign Policy

15.03.2013, 15:02
Сі Цзіньпін повертається обличчям до Москви, - Foreign Policy - Фото
Сі Цзіньпін (фото - ЕРА)

Новопризначений президент Китаю Сі Цзіньпін свій перший закордонний візит здійснить до Росії

"У січні 1979 року, незабаром після того, як Ден Сяопін прийшов до влади, він відвідав США. Там він визначив напрямок, в якому поведе свою країну, надівши ковбойський капелюх і символічно відвернувшись від СРСР", - сказано в матеріалі Foreign Policy.

Однак Сі Цзіньпін, проголошений головою держави в четвер, спочатку збирається в Москву. Голова КНР згадує російську мову, який він вивчав в елітній школі Пекіна. Він навіть вчить напам'ять російські вірші, - іронізує автор статті.

"Чи зможе Росія відкрити енергетичну артерію в Китаї, буде залежати від ціни. Протягом декількох років країни вели переговори за контрактами, які б подвоїли китайський імпорт російської нафти. Держави також планують відкрити величезний спільний інвестиційний фонд", - сказано в матеріалі.

Деякі оглядачі вважають, що розворот Пекіна в бік Москви є відповіддю на "військовий" розворот Вашингтона. "Але в Китаї діє орієнтована на ринок економіка, яка інтегрується в глобальну фінансову систему і сильно залежна від експорту на Захід", - заперечує автор на припущення про погіршення відносин Китаю і США.

Ден Сяопін не був єдиним архітектором економічних реформ КНР. Одним з найважливіших учасників цього процесу був батько Сі Цзіньпіна, Сі Чжунсюнь, - йдеться в статті. З тих пір китайська економіка зростала в середньому на 10% в рік. Але, на відміну від 1979 року, коли Компартія підтримувала ідею реформ, зараз дуже поширені побоювання, що корупція в державі і партії може підірвати зусилля по проведенню подальших реформ, - вважає автор.

"Консерватори сподіваються, що Сі Цзіньпін примкне до консерваторыв зліва, символом чого є путінська Росія. Але якщо він справжній син свого батька, то голова КНР використовує свій візит до Москви, щоб забезпечити собі підтримку з лівого флангу, одночасно продовживши шлях Ден Сяопіна до відкриттів і реформам", - підсумовує автор.

За матеріалами InoPressa
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

ИсторииЖизнь из пробирки. Откуда берутся дети