RU

ЄС може викрити блеф Путіна з енергоносіями і виграти

23.10.2014, 12:13
ЄС може викрити блеф Путіна з енергоносіями і виграти - Фото
Володимир Путін (фото - ЕРА)
16 жовтня Європейська енергетична комісія опублікувала свою "Стратегію європейської енергетичної безпеки". Стратегія спрямована на те, щоб обмежити потенційні збої від зменшення поставок російського газу до європейських країн, що є одним з наслідків російсько-української війни, пише Forbes.

У статті йдеться, що так звані газові стрес-тести Єврокомісії показали, що з утратою від повного припинення імпорту російського газу менш масштабної збої на українському транзитному коридорі можна впоратися, якщо Європа застосує скоординований підхід: вільна транскордонна продаж природного газу, розвиток інфраструктури, раціональне зберігання і так далі. Надзвичайні заходи знадобляться лише в разі, якщо буде дефіцит пропозиції на ринках.

"Очевидно, що Путін не може собі дозволити втрату доходів навіть від невеликого зниження продажів газу, - пише видання. - Як тільки Путін повністю або частково відключить Європу, його дії прискорять перехід на інших постачальників, альтернативні види палива та нові ринки. Можливо, Путін прирік на загибель російський ПЕК - опору свого режиму. Тепер Європа розуміє, що для неї єдиний вихід - перехід на альтернативні джерела енергії".

"Без Європи, яка купує  газ по $304 за тисячу кубометрів, Газпром буде змушений припинити субсидування газу на внутрішньому ринку (там він коштує $107) і при поставках в колишні республіки СРСР ($224). Російські споживачі будуть змушені оплачувати опалення за тарифами, ближчим до світовим, а Путін втратить владу над своїми сателітами", - йдеться в статті.

Росії буде важко пережити втрату європейського газового ринку. Замість прибутку в $33 млрд у Газпрому будуть 25 млрд збитків. Газпрому знадобляться субсидії, його акції обваляться, залучити фінансування буде важко. На думку видання, Путін розуміє, що веде найнебезпечнішу гру. "Якщо Європа вирішить викрити його блеф, він зробить відчайдушну кампанію для її розколу", - йдеться в статті.

Готовність Європи дати відсіч Росії в згуртованому загальному починанні - найголовніший іспит для європейського проекту, пише видання, і радить США теж проявити політичну твердість: схвалити газопровід Keystone, розвинути інфраструктуру експорту енергоносіїв, видавати ліцензії на експорт. "Європа і США можуть зупинити агресію і експансіонізм Путіна, раз і назавжди позбавивши його енергетичної зброї. Подивимося, хто готовий витримати іспит. Путін упевнений, що Захід не готовий", - підсумовує видання.

За матеріалами: inopressa.ru

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини