RU

ЄС критикує Швейцарію за посилення імміграційної політики

10.02.2014, 15:04
ЄС критикує Швейцарію за посилення імміграційної політики - Фото
Плакат, що закликає зупинити масову міграцію громадян (фото - ЕРА)

Найбільші країни ЄС і Єврокомісія засмучені підсумками референдуму в Швейцарії, на якому більшість населення проголосувала за введення квот на міграцію для громадян ЄС. Про це повідомляє ВВС.

Міністр закордонних справ Франції Лоран Фабіус назвав підсумки референдуму поганими і для країн ЄС, і для Швейцарії. Він додав, що Європа "перегляне свої відносини з Швейцарією". Міністр фінансів Німеччини Вольфганг Шойбле заявив, що результати референдуму створять багато труднощів для Швейцарії.

Критиці підсумки волевиявлення швейцарців піддали і чиновники ЄС. "Єдиний ринок - це не швейцарський сир, в ньому не може бути дірок", - зазначила комісар ЄС з юстиції Вівіан Редінг. У Єврокомісії зазначають, що вільне переміщення людей є необхідною умовою доступу Швейцарії на ринок ЄС. Тепер він може бути обмежений.

Нагадаємо, на всенародному референдумі 9 лютого, що відбувся за ініціативою Швейцарської народної партії, 50,3% швейцарців проголосували за введення суворих квот для обмеження міграції з країн ЄС. Явка на референдумі склала 55,8% громадян. Прихильники запровадження квот аргументували міру високим навантаженням на систему освіти, охорони здоров'я, транспорт, яке створюють жителі ЄС, а також падінням рівня зарплат через їх приїзд.

Проти введення квот для міграції виступили переважно франкомовні кантони, італомовні кантони обмеження міграції з країн ЄС підтримали, а громадяни німецькомовних кантонів країни розділилися в думках.

Швейцарія зараз переживає економічний бум, рівень безробіття дуже низький. Кількість бажаючих працевлаштуватися в країні жителів ЄС збільшувалася з кожним роком, після того як квоти були зняті в 2007 році. Мігранти складають вже 23% населення країни

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини