RU

ЄС наклав нові санкції на Іран, але марно

24.06.2008, 12:02

Країни Євросоюзу домовилися накласти нові санкції на Іран, включно з замороженням активів іранського державного банку, у зв'язку з відмовою цієї близькосхідної країни звернути ядерну програму, проте Тегеран у вівторок заявив про намір продовжувати розробки.

ЄС наголосив, що залишає відкритими двері для переговорів щодо допомоги Тегерану у разі його згоди відмовитися від збагачення урану. Комісар ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Хав'єр Солана в червні привіз до Тегерану оновлений пакет пропозицій, - передає "Reuters".

Західні країни впевнені, що Іран планує створити атомну зброю, проте Тегеран наполягає на мирному характері своєї ядерної програми. Згадані заходи європейське співтовариство зробило в надії вчинити тиск на Іран. Вони спрямовані проти юридичних і фізичних осіб, пов'язаних з іранськими ядерними розробками. "Євросоюз відмовить у в'їзді таким приватним особам, а юридичним особам буде заборонено працювати на території ЄС", - сказав представник європейської влади, що побажав залишитись анонімним.

У вівторок ЄС опублікує список осіб, що підпали під санкції. За словами чиновника, вирішено заморозити активи "Bank Melli", "дуже високопоставленим особам" буде відмовлено у візах. "В результаті подорожчають імпортні товари. Економіка Ірану сильніше залежатиме від Китаю", - сказав іранський аналітик Саїд Лейлаз.

Санкції Євросоюзу дублюють заходи, зроблені США: минулого року Сполучені Штати також заблокували кошти "Bank Melli". Таким чином, державний банк Ірану опиняється в усе більшій ізоляції від світової банківської системи, - заявив представник американського Мінфіну Деніель Глейзер.

"Bank Melli" має підрозділи в Парижі, Гамбурзі і Лондоні. Як повідомило у вівторок державне інформаційне агентство Ірану "Fars News Agency", санкції Євросоюзу не здійснили бажаного ефекту. Представник іранського МЗС Мохаммад Алі Хоссейні засудив "позбавлену логіки парадоксальну поведінку" ЄС як "безглузду" і не здатну призвести до вирішення суперечностей дипломатичним шляхом.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини